Festivāla "Arēna" Facebook lapā trešdien, 28. oktobrī, plkst. 19.00 notiks Itālijā dzīvojošās latviešu komponistes un audiovizuālās mākslinieces Ievas Klingenbergas audiovizuālā jaundarba "HIC ET NUNC. Šeit un tagad" pirmizrāde. Tā septiņas daļas makrolīmenī atspoguļo cilvēces garīgo transformāciju no šobrīd aktuālās sociālās distancēšanās uz sociālo harmoniju.

Ieva Klingenberga: “Katra daļa ir kā muzikāli teatrāla skice intelektuālā līmenī, kas kopā veido ciklu, kurā savstarpēji mijiedarbojas seno civilizāciju uzskati un reliģijas ar moderno filozofiju: antropoloģija, metafizika, psihoakustika, animisms, fizikas fenomeni un matemātikas modeļi, simboloģija, netradicionālā medicīna, tostarp dendroterapija, mūzikas, skaņas un mākslas terapija, meditācija, eksistenciālisms, uztveres psiholoģija.”

 

IEVA KLINGENBERGA mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, studējusi kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Žana Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos (Somija), un audiovizuālo kompozīciju Džuzepes Tartīni Mūzikas konservatorijā Triestē (Itālija). Piedalījusies meistarklasēs Juodkrantē (Lietuva), Utrehtā (Nīderlande), Varšavā (Polija), Ūmeo (Zviedrija) un citur. Raksta dažādu žanru mūziku, ir sadarbojusies ar daudziem ārzemju māksliniekiem, Ievas mūzika skanējusi festivālos un koncertos Eiropā, ASV un Ķīnā. Ievas darbs "5 elementi" šogad izstādīts Venēcijā, izstādē The Body Language, kurā piedalās augsta līmeņa mākslinieki no daudzām valstīm.