„Burvju durtiņas operā” un „Baleta pasaulē” – tās ir divas jaunas videofilmas, ko Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvā jaunajiem skatītājiem. Iepazīt operas un baleta mākslu aicina mūsu Baltā nama mākslinieki un filmu režisore Elita Bukovska, kuru izvaicā Liene Jakovļeva.

„Laikā, kad nenotiek izrādes, mūsu publika var justies klātesoši baleta treniņstundā, kurā var redzēt mūsu vadošās baleta solistes un esošos un topošos premjerus.

Mazākos skatītājus aicinām iepazīt operas mākslu un iemācīties dziesmas, lai vēlāk tiktos jau klātienes izrādē.

Operas un baleta māksliniekiem šis bija darbs neierastā formātā. Ceram, ka tas vainagosies ar skatītāju atzinību,” saka režisore Elita Bukovska.

Videofilmā „Baleta pasaulē” primabalerīnas Elzas Leimanes vadībā skatītāji varēs ielūkoties baleta treniņstundā, iepazīt dažādas baleta kustības – no pašām vienkāršākajām līdz tādām, ko spēj izpildīt tikai spožākie meistari, kā arī dzirdēt stāstus par baleta vēsturi. Treniņstundā piedalās baletdejotāji Jūlija Brauere, Ieva Rācene, Annija Kopštāle, Sabīne Strokša, Kārlis Cīrulis, Dariuss Florians Katana un koncertmeistare Natālija Dirvuka. Videofilma „Baleta pasaulē” paredzēta skatītājiem no desmit gadu vecuma.

Koncertfilma „Burvju durtiņas Operā” ar komponista Arvīda Žilinska populāro melodiju starpniecību jaunākos skatītājus iepazīstinās ar operas aizkulisēm, vedot uz šuvēju un dekorāciju darbnīcu, grimētavu, baleta zāli, orķestra bedri un citām vietām Operas ēkā. Dažādos tēlos iejūtas operdziedātāji Ilona Bagele, Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Bulava, Evija Martinsone, Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš, Rihards Millers, Juris Ādamsons, flautists Miks Vilsons, koncertmeistare Ilze Ozoliņa un baletdejotājs Māris Spriņģis. Filmā būtiska nozīme ir 3D animācijai, tā piemērota skatītājiem no trīs līdz divpadsmit gadu vecumam.