24. maija vakarā ar programmu «I bērzs, i smilgas», atzīmējot Emiļa Melngaiļa 150 gadu jubileju, koncertsezonu atklās operdziedātāja Ieva Parša (alts) un pianists Andrejs Osokins.

Koncerta programmā iekļauti skaņdarbi no abu mākslinieku kopīgi ierakstītā albuma «I bērzs, i smilgas» (tas klajā nāca 2022. gadā) – šā gada jubilāra Emiļa Melngaiļa un komponista Kristapa Pētersona kamermūzikas pērles; Pētera Vaska klavieru fantāzija «Izdegušās zemes ainavas»; pasaulslavenā ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova darbi, kā arī komponista Jāņa Petraškeviča jaundarba pirmatskaņojums.

Ar Ievu Paršu un Andreju Osokinu tiekamies Klasikas studijā.

Gaidāmais koncerts būs kā albuma "I bērzs, i smilgas" turpinājums, stāsta Andrejs Osokins, uz mirkli atsaucot atmiņā abu mākslinieku satikšanos.

"Mūsu sadarbība sākās, kad es vēl biju students Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Kopā ar Ievu piedalījāmies eksāmenā – Ieva dziedāja, bet es spēlēju, uz atzīmi. Un pēc tam man vienmēr ir bijis liels prieks satikties un vienam otru klausīties (ceru, ka Ievai tas pats!)."

Ieva Parša: "Andrejs ir brīnišķīgs cilvēks un mūziķis, ko lai saka! (smejas) Viņam ir kolosāls, gaišs temperaments, un viņš "pavelk līdzi" ar savu auru, ar iedvesmu. Mani saista tas, ka viņš spēj visu arī brīnišķīgi komentēt – burt izrādi no skaņdarba."

Sarunā plašāk gan par koncertprogrammu, kas attīstījusies kopš albuma ierakstīšanas, gan par abu saspēli, muzicēšanu Mazajā Mežotnes pilī un Jāņa Petraškeviča jaundarbu, kas veltīts Pēterim Vaskam.