"Kamēr visi koncerti pārcelti uz vēlāku laiku, mēs jums piedāvājam par mūziku lasīt. (..) Esam veseli, pozitīvi un gaidām mierīgākus laikus, lasot par aizraujošāko mūziku pasaulē — džezu," pauž tīmekļa žurnāla Jazzin.lv veidotāji, kuri tā 16. izlaidumam sagatavojuši daudz interesantu rakstu par nesen izdotajiem albumiem, vairākas sarunas ar vietējiem džezmeņiem un devuši vārdu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras absolventiem, kas dalījušies ar saviem referātiem par cilvēkiem, kas reprezentē Latvijas džeza vēsturi.

Jazzin.lv ir elektroniskais džeza mūzikas koncertu un notikumu ceļvedis Latvijā, kuram ikviens var pievienot arī savu pasākumu. Šis ir WiseMusicSociety apvienības izveidotais interneta resurss, un tā mērķis ir džeza mūzikas attīstība un popularizēšana Latvijā.

"Ar komandu esam labi pastrādāšjuši, un tapis 16. elektroniskā žurnāla numurs par Latvijas džezu. Šoreiz latviešu valodā, jo parasti to veidojam latviski un angliski," stāsta viena no žurnāla veidotājām Aleksandra Line.

"Sadaļu skaits mums parasti variējas, un šoreiz ir trīs. Kā vienmēr, ir sadaļa "Sarunas" - tās ir intervijas, ko izvēlamies saukt par sarunām, jo tas ir tā mīļāk: džezmeņu kopiena turas kopā tik ļoti, ka ir daudz jaukāk vienkārši runāties ar viņiem, nevis strikti viņus intervēt," uzsver Aleksandra.

Šoreiz šajā sadaļā lasāma Santas Šilleres saruna ar Zinti Žvartu "Mažors latviešiem piestāv stipri vairāk nekā minors", Evilenas Protektores saruna ar Andreju Jevsjukovu par trakajiem deviņdesmitiem un citiem džezmeņu piedzīvojumiem, Ronjas Burves ceļojums dzīvē, mācībās un lietās, kas maina skatījumu uz mūziku, bet pati Aleksandra Line sarunājas ar Annu Vibi par iemesliem mācīties, spēlēt un mīlēt mūziku.

"Tāpat šoreiz ir arī sadaļa "Iespaidi" - parasti tās ir recenzijas par svaigi izdoto klausāmvielu no latviešu džezmeņu puses, kā arī par dažādiem koncertiem - šoreiz gan koncertu nav, bet ir pārdomas par džeza mūzikas kategoriju "Zelta mikrofonā"," stāsta Line un atklāj, ka šajā sadaļā Dāvis Eņģelis apskata Annas Vibes albumu Vibes, Ilmārs Priede raksta par Andreja Jevsjukova un grupas Jam Orchestra jauno albumu Sunset, tāpat lasāmas Evilenas Protektores pārdomas par lielāko mūzikas ierakstu balvu valstī un džeza mūzikas vietu tajā, Edgars Cīrulis vērtē albumu Asta in Madrid,  bet Ilmārs Priede apskata jaunā džeza ģitārista Eduarda Lazdiņa debijas albumu Moonbeams.

"Trešā sadaļa ir "Akadēmija", kurā iekļauti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolventu referāti jeb mazi pētnieciski darbi par diviem lieliskiem džezmeņiem: Zanda Loceniece uzrakstījusi par džeza pianistu Aleksandru Smirnovu, bet Dita Belicka - par dziedātāju Aino Bāliņu. (..)

Man ļoti patīk darbs pie šī žurnāla, jo varu tikties ar dažādiem cilvēkiem, runāt ar viņiem par dažādām lietām, kas mani pašu ļoti iedvesmo. Iedvesmojos arī no kolēģu veidotajiem stāstiem, aprakstiem, sarunām un recenzijām.

Man arī pašai patīk būt šī žurnāla lasītājai, jo uzskatu - to lasot, pati pilnveidojos."