Jau septīto gadu joku mēnesī – aprīlī – Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību RAD-DAR aicina autorus dzīt jokus, radīt jaunus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējā gadā (gados) tapušos NeDarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā "Gada Nedarbs – 2019". Par šo sirsnīgo un neparasto projektu plašāk stāsta Bulduru Izstāžu nama vadītāja Agnese Bule.

Pirmajā izstādē 2014. gadā autori par piedalīšanos saņēma "Žagarus", 2015. gadā autori publiski tik apmācīti "Spraust dakšas", 2016. gadā autori "Saņēma sukas" un arī sertifikātu par suku saņemšanu. 2017. gadā visiem dalībniekiem bija iespēja "Turēties rāmjos". Bet 2018. gads bija no tiesas devīgs, jo visi NeDarba izstādes akcijas-loterijas autori tika pie "Lielākajām aplokšņu algām Latvijā", ko apliecināja ar savu parakstu. 2019. gadā autoriem tika dota iespēja "Iet pupās".

Izstādes koncepcijas pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu.

Autoram ir iespēja piedāvāt savu versiju par to, kas viņa izpratnē ir NeDarbs un kā atšķirt darbu no NeDarba vai arī neatšķirt.

Autori aicināti iesniegt tādus NeDarbus kā jokus, palaidnības, ēverģēlības un asprātības, kā arī tādus, kas autora ieskatā ir neizdevusies radošā iecere, neveiksmīga piedalīšanās kādā konkursā vai kas tāds, ko var uzskatīt par tehnisku kļūmi, nejaušību vai citu personu iejaukšanās rezultātā radušos nedarbu un tamlīdzīgi.

Iesniedzamo NeDarbu materiāls, medijs, formāts un skaits nav ierobežots. NeDarbus var iesniegt jebkurā jomā strādājoši autori.

NeDarbiem jābūt izstādes koncepcijai un nosaukumam atbilstošiem, bērniem draudzīgiem, tapušiem no autora dzimšanas līdz 2020. gada 14. aprīlim.

NEDARBI ŠOGAD IR JĀIESŪTA DIGITĀLI!

Pie iesniedzamā NeDarba noteikti jāpievieno tā apraksts un pamatojums, kāpēc tas ir NeDarbs, palaidnība, ēverģēlība, tehniska kļūda vai kas cits, kāpēc tieši šo darbu varētu nosaukt par autora "Gada NeDarbu". Darbu fotogrāfijas un apraksti jāiesūta elektroniski uz e-pastu: agnese.bule@gmail.com, bulduruizstazunams@jurmala.lv.

Labākais, lielākais, veiksmīgākais un pieprasītākais "Gada NeDarbs – 2019" tiks noteikts skatītāju balsojuma rezultātā un tā autors saņems pārsteiguma balvu no izstādes organizatoriem.