23. maijā Latvijas Nacionālajā operā notiks Rīgas Baleta skolas 90 gadu jubilejai veltīts galā koncerts, kurā piedalīsies skolas audzēkņi un absolventi, kā arī godināti tie, kuri jaunos talantus izglītojuši un atbalstījuši.

Tiks izrādīts īpaši jubilejai radīts uzvedums "BAL(e)TS", kura idejas un horeogrāfijas autore ir Elza Leimane. Kopā ar vairāk kā simts Rīgas Baleta skolas audzēkņiem uzstāsies viencēliena mūzikas autors Reinis Sējāns, kā arī Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. Iestudējuma kostīmus radījusi Madara Botmane, gaismu mākslinieks Ainārs Pastars. Horeogrāfes asistenti Baiba Kokina, Lauma Berga, Roberts Naje un Iļja Vlasenko.

Sarunā ar Elzu Leimani -  par Baletskolas dzimšanas dienai veltīto koncertu, atceroties Elzas gaitas šajā skolā, kad jau mācoties pirmajā klasē viņa pulcināja klasesbiedrenes, lai iestudētu dejas, tāpēc šogad Elza ļoti labprāt atsaucās aicinājumam veidot jauniestudējumu, kurā uz skatuves būs ne tikai visi Rīgas baleta skolas audzēkņi, bet arī tie "cīņubiedri", kas baleta dejotājiem ir līdzās ikdienā, studējot Nacionālās mākslu vidusskolas nosacītajās filiālēs - E. Dārziņa mūzikas skolā un Rīgas Doma kora skolā. Uzveduma mūzikas autors ir Reinis Sējāns, savukārt pats uzvedums stāsta par pieaugšanu - no pirmajiem soļiem baletā, līdz lielajai skatuvei, ceļā iemīlot ne tikai kustību un deju, bet arī savu ķermeni.

"Darbs ir kā skolnieka dienasgrāmata, kas izseko ceļu no pavisam jauna, apņēmības pilna mazā dejotāja līdz profesionālam māksliniekam, izgaismojot būtisko (un arī ne tik būtisko) viņu ikdienā – profesijas apguvē. Tas ir stāsts par pieaugšanu un sevis pieņemšanu, ar veselīgu pašironiju apspēlējot savstarpējās attiecības, attieksmi pret sevi un savu ķermeni, vienlaikus paturot prātā baleta mākslinieka visdīvainākās attiecības, kas tiks risinātas visas karjeras garumā, proti, attiecības ar savu spoguļattēlu. Darba virsuzdevums ir svinēt deju, talantu un visaptverošu dejas prieku. Balets uz balta. Kā uz tīra, neskarta audekla, kas ir pilns ar iespējām un visa pirmsākumiem," stāsta horeogrāfe Elza Leimane.