6. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā uzstāsies izcili talantīgais ungāru mūziķis Pīters Benss (Peter Bence). Latvijā viņš viesojas pirmoreiz.

Benss pazīstams kā pasaulē visātrākais pianists – šo titulu viņš ieguva 2012. gada janvārī, vienā minūtē klavieru taustiņus nospiežot 765 reizes un sasniedzot Ginesa rekordu. Intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" viņš gan atzīst – tas bijis liels izaicinājums, kuram ar mākslu nav nekāda sakara.

Pīteram Bensam šobrīd ir divdesmit seši gadi, un viņš ir ne tikai pianists, bet arī komponists un producents. Audzis mūziķu ģimenē – tēvs bijis vairāk mūziķis-amatieris, bet mūzikas mācīšanās – tā esot ģimenes tradīcija.

"Jau divu gadu vecumā, neviena nespiests, sēdēju tēvam klēpī un pats tiecos spēlēt mūsu ģimenes relikviju – vectēva pianīnu," stāsta mūziķis.

Klasika viņam patikusi jau no bērnības – zēns daudz mācījies pēc dzirdes, tostarp Mocarta "Turku maršu". "Skolā ejot, šis un tas gan bija jāpārmācās,” pasmaida Benss, kurš mūziku apguvis gan dzimtajā Ungārijā, bet vēlāk devies uz Bērklija koledžu Bostonā, kur viņa izvēle bijusi filmu mūzika.

Piedalīšanos Ginesa pasaules rekorda uzstādīšanā viņš sauc par izaicinājumu, kuram gan nav nekāda sakara ar mūziku. "Man vienmēr bijis ieradums arī klasiskās mūzikas paraugus spēlēt ātrāk, nekā citi to dara – tāds vienkārši ir mans temperaments. Arī draugi un paziņas teica – tev taču šis rekords ir jāpārspēj!”