12. februārī Lielajā ģildē notiks Nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" paspārnē klajā nākušā Pētera Plakida (1947-2017) simfoniskās mūzikas albuma "Atskatīšanās" atvēršanas svētki. Četrus darbus, kas tapuši pirms 1991. gada - "Dziedājums", "Variācijas orķestrim", "Leģenda" un "Atskatīšanās" - ieskaņoja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Vasilijs Sinaiskis, kurš bija LNSO galvenais diriģents (1975–1987) un pirmatskaņoja arī daudzus Pētera Plakida opusus.

Ideja par šādu albumu dzima jau tad, kad komponists vēl bija mūsu vidū, ieraksts notika 2019.gada februārī sadarbībā ar skaņu režisoru Normundu Šnē, nu izdots arī starptautiskā apritē. Albuma bukletā lasāmas arī Ināras Jakubones un Imanta Zemzara esejas par Pēteri Plakidi.

Sarunā ar LMIC direktoru Egīlu Šēferu uzzinām arī,  Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” izdoto latviešu klasiskās mūzikas ierakstu klausījumi un lejuplādes dažādās starptautiskās digitālās straumējuma vietnēs 2019. gadā būtiski pieauguši, sasniedzot līdz šim lielāko klausījumu skaitu – 250 000, kas ievērojami pārsniedz 2018. gada rezultātus:

"Mūsu izdotie klasiskās mūzikas albumi ik gadu sasniedz arvien lielāku un plašāku globālo auditoriju, ar uzviju pārsniedzot visus plānus un cerības."

Visvairāk latviešu klasiskos ierakstus klausījušie un lejuplādējuši ASV, Latvijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Vācijā. Šogad LMIC mūzikas ierakstu izdevniecība "Skani" laidīs klajā astoņus jaunus ierakstu albumus.