Līdz ar 1. aprīli tika atcelta lielākā daļa ierobežojumu, kas palīdzēja kontrolēt epidemioloģisko situāciju valstī. 

Ierobežojumi ļoti ietekmēja arī koru, deju kolektīvu, orķestru un citu kolektīvu darbu, jo nebija iespējas mēģināt pilnā sastāvā, dažkārt iespējas mēģināt  bija tikai attālināti. Problēmas sagādāja arī ierobežojumi, kas noteica konkrētu cilvēku skaitu uz  telpas platību, jo daudzviet nebija tik lielu telpu, kas ļautu mēģināt tobrīd noteiktajā 20 cilvēku skaitā.

Daļa no ierobežojumiem, kas attiecas uz amatiermākslas kolektīviem, tika atcelti jau 1.martā un dziesmu svētku kustības dalībnieki beidzot varēja tikties un mēģināt pilnā sastāvā, taču līdz ar 1.aprīli uz šo kustību nekādi ierobežojumi vairs neattiecas.

Kā kolektīvu dalībnieki un vadītāji vērtē darbu pandēmijas laikā, un kā viņi izjūt pandēmijas radīto iespaidu? Par to sižetu cikla "Dziesmu svētku krustcelēs" 1. sērijā runājam ar Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģentu Jāni Puriņu, Saulkrastu jauktā kora “Anima” diriģenti Lauru Leontjevu, Latvijas Universitātes jauktā kora “Dziesmu vara” diriģenti Noru Žeiguri un dziedātājiem - Aneti, Eviju un Artūru, kā arī ar Valmieras novada jauniešu deju kolektīva “Sadancis” dejotājiem Oskaru un Edgaru.

Pandēmijas laika atziņās ielūkojušās Latvijas Universitātes studentes Una Zvejniece, Paula Jaunslaviete un Liene Braunberga