Dziesmu un deju svētku aprises jau manāmas pavisam tuvu. Jau nākamā gada vasarā atzīmēs 150. svētku gadskārtu. Iepriekšējā sērijā aplūkojām to, kā svētku dalībniekiem iet gatavošanās procesā, tomēr kādi tad būs gaidāmie svētki?

Šobrīd, ja nākamajā gadā epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies un kolektīvi būs gatavi, plānots, ka svētki noritēs nākamā gada vasarā un visi no pasākumiem būs klātienē. Tomēr, piemēram, koru dalībniekiem būs papildu slodze, jo plānoti divi koncerti ar plašu kormūzikas programmu.

Kolektīvi šobrīd var strādāt, ir atcelti distancēšanās ierobežojumi, tas, cik cilvēki var atrasties vienā telpā, tomēr, kā jau aplūkojām iepriekšējā epizodē, tas tāpat rada bažas, ka līdz nākamajiem svētkiem ne visi paspēs sagatavot kvalitatīvu programmu. Tāpat arī problēmas rada tas, ka šajā gadā nenotiek kolektīvu skates, kā tas ir ierasts pirms citiem svētkiem.

Gaidāmie svētki nāk ar pamatotām bažām, taču kolektīvu vadītāji novērtē to, ka ir iespēja uzsākt gatavošanās procesu.

Par sajūtām, ar kādām tiek gaidīti nākamie svētki, dalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents Jānis Puriņš, virsdiriģenti Ints Teterovskis un Aira Birziņa, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, deju virsvadītāja Zanda Mūrniece un Saulkrastu kora "Anima" diriģente Laura Leontjeva.

Materiālu sagatavoja Latvijas Universitātes studentes Paula Jaunslaviete, Liene Braunberga un Una Zvejniece.