12. maijā 80. dzimšanas dienu svinēs operdziedātājs un režisors Vladimirs Okuņs, kura radošajā kontā ir 70 nodziedātu lomu un ap 1500 koncertu, kā arī vairāku Latvijas Nacionālās operas izrāžu režija. Jubilejas sarunā - atskats uz radošo dzīvi un aicinājums uz jubilāra režisētām divām Dž. Pučīni operām - Madama Butterfly Latvijas Nacionālajā operā 12. maijā un "Māsa Andželika"  Sātu evaņģēliski luteriskajā baznīcā 13. maijā.

Vladimirs Okuņs bijis vadošo baritona lomu interprets uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, uzstājies vairāk nekā četrdesmit sezonas. Spilgtākās lomas - Jevgeņijs Oņegins, Eskamiljo, Dons Žuans, Figaro, Renato, Roberts, Krauss un Jago. Uzstājies Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Bulgārijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Kubā, Krievijā, Spānijā, Lielbritānijā, Nīderlandē u.c. Dziedājis Viļņas, Tallinas, Maskavas, Sanktpēterburgas, Rostokas operteātru iestudējumos. Partnerībā ar slaveno itāļu dziedātāju Fjirencu Kosoto dziedājis Eskamiljo Dreiehas festivālā Žorža Bizē operas Karmena iestudējumā (Vācija, 1991). Ar Eskamiljo lomu piedalījies arī Savonlinnas festivālā Somijā. Džuzepes  Verdi operas Otello Sanktpēterburgas un Londonas Karaliskās operas kopīgi veidotajā iestudējumā dziedājis Jago lomu (1991), to arī atveidojis Varšavas Lielā teātra jauniestudējumā (2001).

Vladimirs Okuņs muzikālo izglītību ieguvis Daugavpils Mūzikas koledžā un Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālajā nodaļā prof. Aleksandra Viļumaņa un Gurija Antipova klasēs (1964-1970). Latvijas Nacionālās operas solists kopš 1969. gada. 1991. gadā absolvē Maskavas Teātra mākslas akadēmijas Muzikālo teātru režijas nodaļu un iegūst muzikālo teātru režisora diplomu, 90. gados Rīgas opernamā sāk strādāt arī kā režisors: iestudē Madama Butterfly, “Bohēmu”, “Tosku”, “Faustu”, “Jevgeņiju Oņeginu”, “Jolantu”, “Sniegbaltīti”.

2013. gadā tiek apbalvots ar “Latvijas Gāzes” gadabalvu operā par mūža ieguldījumu.