A Warmer October ir džeza dziedātājas Kristīnes Prauliņas ilgi lolota sapņa par savu oriģinālmūziku pirmais pieturpunkts. Tas ir EP jeb minialbums, kas sastāv no četrām dziesmām, kuras tapušas aptuveni pēdējā pusgada laikā, Kristīnei sadarbojoties ar īpaši izmeklētiem Latvijas mūziķiem jeb, kā viņa pati saka, "manu supersastāvu" – pianistu Tomu Mikālu, ģitāristu Jāni Kalniņu, basistu Valteru Sprūdžu un bundzinieku Kasparu Kurdeko.

Visus dziesmu tekstus un melodijas radījusi pati Kristīne, savukārt aranžijas visi izstrādājuši kopīgi. Albuma prezentācija notiks 24. oktobrī.

A Warmer October. Jeb vienkārši "Siltāks oktobris".

"Oktobris ir tāds kā pārejas posms - drusku vēl esam vasaras siltumā, vēl kaut ko pasmaržojam, bet tad mums tas jāatlaiž un jāsagatavo sevi ziemai," prāto Kristīne.

"Tāpēc šis albums ir vēlējums šajos dzīves pārejas posmos un procesos tomēr saskatīt arī silto pusi; lai šis oktobris un dzīve vispār mums ir siltāka..."

Albumā iekļautas četras dziesmas - tas ir garāks nekā viena dziesma, un arī ne gluži kā pilns albums. Taču Kristīnei pašai tas ir pirmais. Viņas.

"Līdz šim iznākuši divi albumi, uz kuriem ir mans vārds, taču arī Maestro Raimonda Paula vārds - tie pamatā ir viņa albumi ar viņa ideju un manu klātbūtni. Man liels prieks tajos bijis klāt, un ar Maestro sadarbojos vēl joprojām - tas ir lieliski. Taču mana oriģinālmūzika ir mans dzīves sapnis," neslēpj dziedātāja.

Kādā intervijā Kristīnei nesen vaicāts - kā gan viņa šoreiz novirzījusies no Paula? "Atbildēju, ka tieši tā jau bijusi tā novirzīšanās," smej Kristīne. "Es esmu es. Un tas ir mans ceļš - albums ir ļoti svarīgs pieturpunkts, pirmais solis tieši savā mūzikā."

Ieraksti tapuši vasaras karstumā pie Kāla ezera. "Mans draugs ir skaņu režisors, un šis sapnis ir kopā lolots. Mājās savām rokām paši būvējām skaņu paneļus un vedām pie ezera. Tur tapa mājiņa, kas tika pielāgota ierakstiem. Noskaņa un laiks, ko varejām visi kopā tur pavadīt un nebūt Rīgas kņadā - tas noteikti tikpat daudz piedod skaņai cik akustiski perfekta telpa ierakstam. Galvenais uzsvars šoreiz tika likts uz noskaņu, un tas noteikti atmaksājās."

"Klasikas" pirmatskaņojumam Kristīne atvēlējusi albuma noslēdzošo dziesmu "Tagadne" (The Now).

"Beidzamajā laikā pamattēma, ap ko vijas manas domas - cik svarīgi mums ir būt šeit un tagad.

Bieži pieredzam skaistas, burvīgas lietas, bet esam tik aizņemti, ka tās nenovērtējam. Tik skaisti ir brīži, kad apzināmies - esam šeit un tagad.

Tāpēc tik ļoti mīlu mūziku, jo tur es to izjūtu. Un šī dziesma ir pateicība par šo sajūtu."