10. jūnijā Rīgas festivāla ietvaros Rīgas Sv. Jāņa baznīcā pulksten 21.00 muzicēs Trio Angelicus, kura īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – Elīnas Šimkus skaistā balss, Sondras Lejmalnieces flautas dzidrais skanējums un Ievas Šablovskas arfas noslēpumainais valdzinājums.

Koncertā "Lūgšana naktij" klausītāji varēs ļauties vakara meditācijai, klausoties Jāzepa Mediņa "Sapņojumu", Edvarda Grīga Ave, maris stella, Tūres Rengstrēma Bön till natten, Riharda Dubras Beata es, Virgo Maria un arī citus skaņdarbus.

UZMANĪBU! Biļetes uz šo koncertu apmeklējumam klātienē varēs nopirkt līdz koncerta sākumam!

"Ik vakaru pirms miega mēs varam izvērtēt savas dienas gaitas – pārdomāt un nožēlot vai priecāties. Varbūt lūgt, lai nakts ir rāma kā mēness tilts jūrā, kas mūs ved uz jaunu dienu... Kāds mīļotais sapņaini klīst zvaigžņotā naktī un domās lūdz par savu mīļoto – varbūt tuvo, bet varbūt – tālo. Kāda nomaldījusies un apjukusi dvēsele atdod sevi naktij, lai tā izlemj likteni par rītdienu. Vēl kāds ļaujas, lai mēness stari un vakara zvaigzne izgaismo tam ceļu, dodoties sapņu tālumā," par koncertu stāsta Elīna Šimkus, ar kuru jau šobrīd tiekamies "Klasikas" viļņos.

Dziedātāja atklāj, ka pēc ārkārtējās situācijas šis viņai būs pirmais koncerts: “Mazliet variēts - nedaudz klātienes, nedaudz tiešsaistes koncerts, jo kopš vakardienas mainījušies daudzi noteikumi, un klausītājiem pieeja koncertiem ir daudz brīvāka, tāpēc mēs ceram šovakar arī uz nedaudz lielāku un kuplāku publikas skaitu Jāņa baznīcā.

Interesanta sakritība, ka pēdējais mūsu trio koncerts, gan ar citu programmu, bija 8. martā. Pēc dažām dienām izsludināja ārkārtas situāciju valstī, un pasaulē viss mainījās.

Kopš 8. marta nebijām tikušās, tāpēc ir dubultprieks un svētku sajūta, ka pēc ilgāka laika tieši šajā sastāvā atkal tiekamies."

Elīna atklāj, ka programma tapusi diezgan sarežģītos apstākļos un diezgan lielā ātrumā, turklāt ar nelielu satraukumu, kā labāk. "Mēģinājumos bija jāievēro distancēšanās, roku mazgāšana un dezinfekcija, un mēs to visu darījām pie Ievas Ikšķilē, viņas privātmājā, mūsu labos palīgus - Ievas vīru Ainaru un mammu – lūdzot pieskatīt bērnus. Pašas bijām izvietojušās Ievas viesistabā, kur Ainars ar līmlentu bija izlīmējis atļauto distanci. Šajos iezīmētajos laukumiņos Ievas viesistabā tad arī sēdējām un mēģinājām," sirsnīgi stāsta dziedātāja.

Pandēmijas laiku Elīna Šimkus nebūt nav izmantojusi laiskai atpūtai: "Mūsdienu akadēmiskajiem mūziķiem mājas treniņnometnes ir nepārtraukti, un nekad jau nav tā, ka pēkšņo brīvo laiku izmanto nekā nedarīšanai – ir ļoti daudz jaunumu un koncertu nākotnē, kam jāgatavojas. Arī Vestards katru vakaru cītīgi vingrinās savām nākamajām programmām, tā ka

šis nav laiskuma periods, kad mēs tikai lasām grāmatas vai skatāmies filmas, kas nav redzētas – viss turpinās! Gatavojamies nākotnes projektiem ar cerību, ka viss kaut kad notiks. Dīkstāves nav!"

Kāda būs mūzika, ko šovakar būs iespēja dzirdēt Jāņa baznīcā? "Programma iecerēta kā muzikāla meditācija naktsmieram un pārdomām, kāda bijusi aizejošā diena, ko vēlamies, lai atnes nakts, nākamais rīts vai nākamā diena. Programmas nosaukumu esam aizņēmušies no zviedru komponista Tūres Rengstrēma dziesmas, kurā galvenais varonis atdod savu dvēseli naktij, lai dvēsele šonakt rod mieru un risinājumu, lai nakts sniedz kaut atbildes, kas iekrājušās dienas pārdzīvojumu laikā. Cilvēks nakti gaida ar cerību, un šī lūgšana nebūt nav domāta ar obligātu reliģisku noskaņu, tā var būt jebkāda lūgšana, ko kāds lūdz naktī – mieru, atpūtu, risinājumus, atbildes, vienkārši saldu miegu. Tikpat labi tā var būt šūpuļdziesma, ko māte dzied savam bērniņam vai šūpuļdziesma jūrai, jo mamma, aijājot savu bērniņu uz naktsmieru, lūdz saldu miegu un mierīgu nakti savam bērnam. Visa koncertprogramma veidota, parējos darbus pieskaņojot šai dziesmai."

Flauta, arfa un balss – visai neparasts sastāvs, kuram oriģinālmūzikas, šķiet, nav daudz. "Aranžiju meistars mums ir Ieva, un mēs viņai ļoti uzticamies, lai gan – jau ir vairāki latviešu komponisti, ieskaitot Vestardu Šimkus, kas savu oriģinālmūziku veltījuši mūsu sastāvam. Tāds ir arī Selgas Mences mums veltītais cikls "Gadalaiku raksti", no kura šovakar skanēs "Pavasaris"."