23. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks komponista un pianista Krista Saržanta debijas albuma Then and now prezentācijas koncerts, kurā albumā iekļautās oriģinālkompozīcijas atskaņos Evilena Protektore, Dāvis Jurka, Kaspars Vizulis, Toms Poišs, Artis Orubs, dziedātāja Ieva Kerevica un Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Grecka, kā arī Artūra Gaiļa vadītais kamerorķestris.

"Tās ir kompozīcijas, kuras, gadiem ejot, ir palīdzējušas man augt un augušas kopā ar mani," atklāj 24 gadus vecais pianists un komponists. Albums tika ierakstīts vairākās sesijās 2019. gadā Sound Division Studios un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Albumā iekļautas 11 kompozīcijas: astoņi komponista oriģināldarbi, versija par latviešu tautasdziesmu "Jūriņ' šņāca, jūriņ' krāca", kā arī igauņu un dāņu kompozīciju aranžijas.

Krists Saržants mācījies klavierspēli un kompozīciju pie Raimonda Petrauska, Madara Kalniņa, Andra Dzenīša, Tuomo Uusitalo un Kārļa Vanaga Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī pie Søren Møller Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Olborgā, Dānijā.