15. jūnijā plkst. 19:00 pirmo reizi uz kinoteātra Splendid Palace lielā ekrāna būs skatāms tiešraides koncerta ieraksts no Milānas katedrāles laukuma, kas filmēts 2019. gada 9. jūnijā.

Tas ir grandiozs, emocionāls un profesionāli izcils brīvdabas koncerts no Milānas, kam klātienē sekoja simtiem tūkstošu klausītāju.

Rikardo Šaijī un Filarmonica della Scala priekšnesumā klausīsimies Antonīna Dvoržāka Devīto simfoniju “No Jaunās pasaules” miminorā op. 95, Nino Rotas svītu Federiko Fellīni filmai “Ceļš”, kā arī Risatine maliziose un Galops no Rotas svītas Fellīni filmai “Orķestra mēģinājums”.

Par šo Splendid Palace skaisto jaunumu telefonintervijā stāsta kinokritiķe Daira Āboliņa.

Ir neparasti, ka tagad uz "Splendid Palace" lielā ekrāna nonāks nevis opera, pie kā esam pieraduši, bet gan kinomūzikas koncerts. Kā īsti radās šī ideja? "Pirmkārt, ideja radās tādējādi, ka šobrīd pasaulē vērojama kinomūzikas atdzimšana dažādos citos formātos, tostarp orķestru izpildījumā, un jo īpaši tāda klasiķa kā Nino Rotas mūzika, kura ir atpazīstama jau pēc dažām taktīm,” stāsta kinokritiķe Daira Āboliņa. „Atzīšos, vispirms ieraudzīju attēlus no Milānas laukuma – kā šeit izskatās koncerta laikā, un tas mani tā ietekmēja, ka likās – tas vēriens, mērogs, kādā tas tiek piepildīts, apjoms, cilvēku skaits, kas tajā piedalās - šķita, ka tam jābūt kaut kam grandiozam! Un tik piestāvošam vasaras saulgriežiem. Tāda vasaras nakts meditācija kopā ar orķestri. Tā ka ideja radās arī tāpēc, ka pati jutos iedvesmota no tā, ko ieraudzīju. Man pašai šis koncerts ir liela intriga, jo nekad neesmu klātienē bijusi Milānas Doma laukumā, kur tūkstošiem cilvēku sapulcējas, lai mūziku gan klausītos, gan izpildītu. Ceru, ka arī skatītājiem tas šķitīs emocionāli ļoti iespaidīgi."