10. februārī pulksten 19 Spīķeru koncertzālē saksofonu kvartets Atomos festivāla Saxophonia klausītājiem piedāvās enerģiski spraigu, pirmatskaņojumiem bagātu ritma un džeza mūzikas koncertu.

Izraudzīto kompozīciju autoru spektrs aptver Latviju, Lietuvu, Nīderlandi un ASV, un par visu plašāk "Pārmijās" stāsta Atomos dibinātājs un vadītājs Arvīds Kazlausks un Atomos džeza koncertu perkusionists un dvēsele Ernests Mediņš.

Koncerta īpašais viesis būs arī jaunais, daudzsološais lietuviešu džeza saksofonists Karolis Šarkus, kurš uzstāsies ne tikai kā Atomos skatuves partneris, bet programmai piedāvās arī savus jaundarbus - Early call, OBA un Undergrounds. Lietuvā, Nīderlandē un ASV skolotā džeza mūziķa vārds pērn mūsmājās izskanēja saistībā ar uzvaru Bigbenda kompozīciju konkursā Baltijas jaunajiem komponistiem.

Toms Rudzinskis, viens no vadošajiem Baltijas valstu džeza mūziķiem un komponistiem, kvartetam Atomos raksta pirmoreiz. Viņa ritmiski rafinētajā izvērstas formas jaundarbā Overstep mūziķi raduši daudz skaistu izaicinājumu. 

Pianists un komponists Ritvars Garoza kvartetam radītajā mūzikā reflektē par dabu ārpus pilsētas trokšņiem. Viņa opuss “Sise” ietver vienu no “Atomos” spraigākajām pastaigām Latvijas nomalēs.

Ernests Mediņš līdztekus aktīvajām sitaminstrumentālista gaitām ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas nodaļas students, un īpaši šim koncertam sarūpējis jaundarbu ar intriģējošu nosaukumu Mildly Distracted.

Savukārt Atomos tenorsaksofonists un lietpratējs džeza mūzikas jomā Roberts Martini, savu ikdienas gaitu iedvesmots, kvartetam radījis jaundarbu Doubt.

Atomos džeza mūzikas repertuāra neatņemama sastāvdaļa ir ASV saksofonista, komponista un aranžētāja Rika Hirša (Rick Hirsch) pasaulē bieži atskaņotais skaņdarbs Cityscapes (2005). Šajā koncertā ietverta opusa otrā daļa, kuras laikā Atomos aizvilinās klausītājus uz Ņujorku. 

Nīderlandietis Jakobs Ter Veldheiss (Jacob TV) tiek dēvēts par provokatoru mūsdienu jaunajā mūzikā. Gabaliņu komponista daiļrades Atomos aicina piedzīvot jau piektdien, 10. februārī, Spīķeros, kur atskaņos runas melodijā balstīto skaņdarbu Pitch Black (1998).

Saksofonu kvartetu Atomos dibinājis un vada Arvīds Kazlausks, kurš ansamblī apvienojis dažus no labākajiem jaunākās paaudzes Latvijas saksofonistiem. 2016. gada vasarā dibinātais kvartets piedāvā svaigu un kvalitatīvu saksofonmūzikas skanējumu, kā arī ir atvērts radošiem izaicinājumiem mūzikā un starpžanros. Kvartetā muzicē Arvīds Kazlausks (soprāna, alta saksofons), Aigars Raumanis (alta saksofons), Roberts Martini (tenora saksofons) un Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritona saksofons).