20. martā Valsts akadēmiskais koris "Latvija" bija plānojis koncertu, kas aizsāktu jaunu koncertciklu "Četri gadalaiki".

Pagaidām šis notikums pārcelts uz 24. aprīli, bet kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais ir piesardzīgs: "Mēs varam daudz ko plānot un gribēt, bet, kā redzam, dzīve ienes savas korekcijas..."

Inga Žilinska: Kā tu pats jūties šajā neparastajā laikā, un vai līdz ar karantīnu arī tavā ikdienā parādījies brīvāks laiks?

Māris Sirmais: Jūtos ļoti labi! Šāds triecienvilnis mums katram ir nepieredzēts. Pagaidām patiešām ir izbrīvējies laiks, kādu parasti ikdienā nav iespējams atrast – iespējams nokārtot daudz labu lietu, kam ikdienas dzīves ritmā nekad nav bijis laika un sakārtot to, kas nav kārtots jau gadu desmitiem... Pievēršos arī mājas ikdienai un cenšos ļoti, ļoti godprātīgi ievērot visus noteikumus, kas šobrīd mums visiem izvirzīti un ieteikti.

Vai pēc kultūras neilgojies?

Es kaut kā ļoti labi tagad attīros... Kultūra šobrīd man lielākoties nozīmē lasīšanu, jo viena no būtiskākajām lietām, kam ikdienā paliek vismazāk laika, ir tieši grāmatas. Tagad ir ļoti labs laiks. Īpaši cenšos lasīt angliski, lai pilnveidotu savas angļu valodas zināšanas.

Vairāk un plašāk šeit!