Sarunā ar „Klasiku” Rīgas Doma meiteņu kora „Tiara” mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa dalās sirsnībā par 6. maijā plkst. 19.00 Rīgas Domā gaidāmā latviešu mūzikas koncerta „Saulainas domas” programmu, savu sadarbību ar laikmetīgajiem skaņražiem pirmatskaņojumu cikla „Četri Marijas antifoni” tapšanā, kā arī priekā par saskanīgo muzicēšanu ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti.

Aira atzīst, ka pandēmijas gadi kora dziedātājām nav gājuši secen pilnīgi bez sekām, taču ir optimisma un spara pilna atgūt iekavēto, strādājot un iedvesmojot tiklab profesionāļus, kā arī amatierkorus. 

Aira Birziņa: „Maijs ir mēnesis, kad pumpuri sprāgst un saule staigā pa zemes virsu. Tas ir laiks, kad vēlamies vairāk ticēt labajam un to arī piedzīvot, lai arī pavisam netālu ir ļaunums un notikumi, kas neatstāj vienaldzīgu. Mūsu programma "Saulainas domas" aptver gaišu un mīlestības pilnu latviešu komponistu mūziku. (..) Maijs ir arī Jaunavas Marijas mēnesis, arī Rīgas Doma katedrāli savulaik pazina ar Marijas vārdu, tādēļ prieks, ka šajā koncertā skanēs Dievmātes godināšanas mūzika!”

Koncertā kora, solistes Ievas Sumejas, ērģelnieces Kristīnes Adamaites un flautistes Lienes Denisjukas-Straupes izpildījumā izskanēs sešu latviešu komponistu - Jēkaba Jančevska, Uģa Prauliņa, Selgas Mences, Aivara Kalēja, Riharda Dubras un Agnetas Volkovas - darbu pirmatskaņojumi. Būs arī Lūcijas Garūtas, Roberta Liedes, Daces Aperānes, Romualda Jermaka un Marinas Vidmontes mūzika.