22. maijā pulksten 18 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā cikla "Ielūdz Ģertrūde un Zauers" ietvaros skanēs koncerts "Dāvana", kura tiešraide būs vērojama Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes Facebook lapā.

Šis koncerts ir dāvana ērģelnieces Ligitas Sneibes tētim un čellista Kristapa Berga vectēvam Rolandam Arājam 90. gadskārtā.

"Ja cilvēks nodzīvojis deviņdesmit gadus un dzīvē sasniedzis to, ko vēlējies, ja viņam bijis laiks pārdomāt visu, bet zināmā mērā bijusi arī iespēja savu dzīvi ietekmēt un "saorganizēt" tā, kā vēlas, ko gan vēl mēs varētu viņam dāvināt, kas gan viņam vēl būtu nepieciešams? Tas, ko mēs tētim varam uzdāvināt kā mūziķi, ir mūsu kopīgā muzicēšana, tāpēc esam piedomājuši par īpašu programmu," intervijā Signe Lagzdiņa stāsta Ligita Sneibe.

Tikām Kristaps Bergs, vaicāts par kādām īpašām atmiņu ainām vai mācībām, ko vectēvs iedevis, saka tā: "Atmiņu ainu ir daudz. Par mācībām runājot... Manuprāt, visai mūsu tautai no vectētiņa Rolanda vajadzētu pamācīties!

Vissvarīgākā lieta, ko no vectētiņa var pamācīties, ir dzīvesprieks - ka cilvēks var dzīvot, mīlot katru dienu, priecājoties un esot laimīgs par to, kā ir, un saskatot visā pozitīvo, visam pieejot ar humoru...

Mans vectētiņš Rolands Arājs sarakstījis vairākas grāmatas - esmu tās lasījis. Pēc profesijas viņš vairāk saistīts ar zinātni un elektrību, taču viņš sarakstījis arī grāmatas par saviem piedzīvojumiem un ceļojumiem. Tās ir tik asprātīgas! Katru gadu vectētiņš mums, savai ģimenei, uz Jauno gadu un Ziemassvētkiem sūta e-pasta vēstules ar savu gada pārskatu, kā viņš to ir redzējis. Tās vienmēr ir pilnas ar humoru, tās var lasīt, vēderu turēdams, jo ir ļoti, ļoti jāsmejas. Tas vienmēr ir tik ļoti, ļoti jauki...

Manuprāt, ja visiem cilvēkiem būtu tāds dzīves uzskats kā vectētiņam, mums, latviešiem, tik raksturīgā nacionālā īpašība, tas "sūrais, grūtais" vairs nebūtu tik ļoti aktuāls."

Vairāk un plašāk - ierakstā!