18. septembrī Emīla Dārziņa mūzikas skolas priekšā tikas atklāta skolas 75. jubilejas sezona. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās EDMS simfoniskais orķestris, sitaminstrumentu ansamblis un klarnešu kvartets, priecējot ikvienu interesentu un skolas viesi.  Par iecerēm jaunajā sezonā stāsta skolas direktore Iveta Dreiblate un direktores vietniece mācību darbā Inese Ramāne.

Savukārt 21. septembrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē turpināsies labdarības cikls “Mana pirmā skatuve”. Koncertā “Izlaidums ‘89” uzstāsies 1989. gada izlaiduma klases absolventi: pianisti Zita Mikijanska, Ināra Zandmane, Ilze Ozoliņa, Vita Švinka un Normunds Leitlants, flautiste Ilze Urbāne, vijolniece Signe Šteimane, čelliste Justine Pelnēna-Chollet, sitaminstrumentālisti Edgars Saksons un Uģis Krūskops, akordeonists Rolands Belevičs, komponiste Anitra Tumševica, koncertu vadīs Līga Gaigala. Šī būs kādreizējo klasesbiedru atkalsatikšanās un dāvana savai skolai, jo visi koncerta ienākumi tiks ziedoti Dārziņskolas Lielās zāles atjaunošanai.

Iveta Dreiblate:

“Dārziņskola šī mācību gada laikā svin savu 75 gadu dzimšanas dienu. Tas ir brīnišķīgs gadskaitlis, un skolas kolektīvs vēlas to svinēt radoši un priecīgi, paužot mīlestību un cieņu savai skolai. Aicinām skolas absolventus, agrākos pedagogus un skolas darbiniekus, kā arī visus, visus skolas un mūzikas draugus svinēt kopā ar mums, atzīmējot jubileju ar sirsnīgām, labām domām par Dārziņskolu un piedaloties jubilejas pasākumos.”

Lielākais notikums gaidāms 2. aprīlī, kad Lielajā ģildē vērienīgu koncertu sniegs Dārziņskolas simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults stāsies gan esošais orķestra vadītājs Andris Vecumnieks, gan ilggadējie tā diriģenti Normunds Dreģis un Normunds Vaicis. Solistu godā būs izcilais jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs un vairāki skolas absolventi, kas plaši zināmi ne vien Latvijā, bet arī pasaulē. Izskanēs arī komponistes, EDMS pedagoģes Evijas Skuķes jaundarbs, kas īpaši veltīts skolas jubilejai.

Dārziņskola veidos arī četrus kamermūzikas koncertus Latvijas reģionālajās koncertzālēs Ventspilī, Dobelē, Cēsīs un Rēzeknē. Arī katra EDMS mūzikas nodaļa atzīmēs skolas jubileju ar koncertiem Rīgā.

Šajā sezonā nozīmīgu gadadienu – 70 gadus – svin arī skolas simfoniskais orķestris. Pirms pāris mēnešiem aizvadījis piesātinātu un muzikāli bagātu meistarklašu nometni un koncertus Rostokā, kolektīvs jau iestudē sezonas pirmo programmu, kas izskanēs koncertā 6. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes aulā.