Nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs" vadītājs un programmas veidotājs Viestarts Gailītis stāsta par hipnostiskas ambientās mūzikas projekta “Cucina Povera” koncertu, kas notiks 1. martā bārā „1983”.

“Cucina Povera” ir luksemburgiešu-karēliešu skaņu mākslinieces Marijas Rossi (Maria Rossi) solo projekts, kas izmanto vides ierakstus, analogos sintezatorus un vokālu cilpas. Pati Rossi atzīst, ka ir vērsta uz ikdienišķiem novērojumiem un visu mazsvarīgo, savukārt viņas mūzika tiecas daudzināt skaistumu, kas atrodams banalitātē. 

"Kad es viņu pirmo reizi dzirdēju, šķiet, tas bija 2018. gadā, viņa man uzreiz "iedūrās ausīs"," stāsta Viestarts Gailītis. "Tas varbūt būtu nepareizs epitets, jo šī mūzika nav durstīga, bet viņa uzreiz izkristalizējās visā tajā mūzikas gūzmā, ko mēs ikdienā, kā jau koncertu un festivālu veidotāji, klausāmies.

Skaidrs, ka tā ir elektroniskā mūzika, bet tajā pašā laikā tajā ir klātesošs arī kaut kas ļoti netehnoloģisks, ļoti vienkāršs, nesamākslots un, kā bieži tiek aprakstīts, pat banāls, ikdienišķs, bet ļoti nepastarpināts un uzrunājošs.

"Cucina povera" ir atsauce uz itāļu zemnieku virtuvi. Izlasījis šo vārdu, sāku par viņu vairāk meklēt, un arī tas bija intriģējoši, jo parādījās šis itāļu nosaukums, itāļu uzvārds, tajā pašā laikā viņa ir ar saknēm Karēlijā. Tā es arī nesaprotu, no kurienes viņa īsti cēlusies, bet šodien katrā ziņā viņa lido no Somijas."

Projekta nosaukums tātad saistīts ar kulinārijas nišu, nabadzīgiem cilvēkiem lietojot tikai tās sastāvdaļas, kas konkrētajā brīdī pagadījušās pa rokai. Tā šī projekta mūzika tiek kvēpināta kopā no čīkstoša parketa, svilpojošām tējkannām un pilošiem virtuves krāniem, raksturota kā hermētiska un spontāna, un iecerēta kā patvērums no lielpilsētu slodzes.