Izdevniecība "Upe tuviem un tāliem" izdevusi audio grāmatu CD formātā "Reiz circeņiem bij’ mūzikas instrumentu veikaliņš". Ieraksts jau šobrīd pieejams Latvijas mūzikas ierakstu un grāmatu tirdzniecības veikalos, taču tā oficiālā atvēršana ar aizraujošu jampadraci notiks 8. decembrī pulksten 14.00 "Hanzas perona" pirmajā "Ziemassvētku Svētdienī".

Audio grāmatiņas idejas pamatā ir pasaka, ko pirms gadiem sešdesmit uzrakstījusi poļu bērnu grāmatu autore Lūcīna Leguta (Lycuna Legut) – savulaik to latviski izdevusi arī izdevniecība "Liesma". Tas ir stāsts par diviem circeņiem, kuri saimnieko savā mūzikas instrumentu veikaliņā. Tur ierodas muša un vēlas saviem bērniem pirkt dažādus mūzikas instrumentus, lai tie uzstātos koncertā. Muša izvēlas instrumentus, jo tie spēlē tik skaistas melodijas, tomēr abu mušas bērnu rokās nabaga vijole, klavieres, trompete un bungas spēj izdvest tikai šķības, greizas skaņas... Muša ikreiz pēc savu lolojumu izgāšanās vaino circeņu instrumentus.

"Vienkāršais stāstiņš šoreiz mums kalpo kā nopietns joks – pamudinājums bērniem ieklausīties mūzikā," stāsta izdevniecības "Upe tuviem un tāliem" vadītāja Iveta Mielava.

"Muzikālos iestarpinājumus tīšām esam atstājuši minūtes garumā, nevis tikai pārdesmit sekunžu garus, un bērniem vajadzēs sevi mazliet piespiest tos noklausīties. (..) Tas ir nopietns joks, pamudinājums – pirms tu gribi spēlēt uz skatuves, tev būs mazliet jāiemācās tos instrumentus arī spēlēt."

Nudien – lai spēlētu kā Vineta Sareika, Jānis Porietis vai Māris Briežkalns, vajag cītīgi mācīties.

"Audio pasakas muzikālais skaistums ir tas, ka circeņi, Mušas bērniem piedāvājot šos mūzikas instrumentus, paši arī tos spēlē: circeņu rokās atdzīvojas gan trompetista Jāņa Porieša spēle, gan Intas Villerušas klavierspēle, te dzirdama arī Ilga Reizniece un bungas. Kopumā dzirdami vairāk nekā desmit instrumenti," atklāj Mielava.

Kaut arī Latvijas Radio fonotēkā ir pieejams šī stāsta ieraksts, audio grāmatai teksts ierakstīts no jauna. Stāstu stāsta Gundars Āboliņš, bet circeņu, Mušas un viņas bērnu lomās izdzīvojas Toms Treinis, Elizabete Marija Brante un Jaunā Rīgas teātra aktieru kursa studenti Sabīne Tīkmane un Gerds Lapoška. Ieskaņošanu veicis Normunds Deinats.

Vai šobrīd bērniem šādas audiogrāmatas ir svarīgas? "Lūk, to es nezinu, bet tūlīt redzēšu," stāsta Iveta.

"Agrāk bērni vēroja dabu, tagad – tehnoloģijas. Tas, protams, nav slikti, bet svarīga ir proporcija. Tagad redzēsim, vai viņi vēro grāmatas, tai skaitā audiogrāmatas, vai tomēr tas jau ir pagājis etaps."

Bērniem jaunā audio grāmatiņa būs iespēja ne tikai izklaidēties, paklausoties pasaku, bet uzzināt ko vairāk par mūzikas instrumentiem un to skanējumu. "Vismaz paklausīties! Bet, ja kāds būs ieinteresējies, būšu tikai laimīga – tad šis darbiņš būs sasniedzis to, ko mēs visi vēlējāmies." Darba veidotāju sapņi būs piepildīti, ja kādam no klausītājiem, šo ierakstu noklausoties, radīsies vēlēšanās doties uz mūzikas apmācības pulciņu vai pat uz mūzikas skolu.

Vairāk un plašāk šeit!