Pirms mēneša valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga ar vienu no Jozefa Haidna čellkoncertiem debitēja Eiropas kultūras citadelē – Ķelnes filharmonijā, taču 13. aprīlī kopā ar senu Latvijas mūziķu draugu, Lielās Mūzikas balvas laureātu, kaislīgo mocartistu – somu komponistu Juhu Kangasu un daudzsološo igauņu jaunākās paaudzes čellistu Teodoru Sinku atskaņos Haidna Otro čellkoncertu.

"Kopā ar Sinfonietta Rīga esmu spēlējis vairākkārt, bet kā solistam šī būs pirmā reize," atklāj Teodors. "Agrāk strādāju Tallinas kamerorķestrī, un mēs sadarbojāmies arī ar citiem orķestriem, ieskaitot Sinfonietta Rīga. No tā laika man ir ļoti patīkamas atmiņas par šo orķestri. Ar diriģentu Juhu Kangasu šī būs otrā sadarbība, kad spēlēšu kā solists. Pirmoreiz satikāmies, kad vēl spēlēju Tallinas kamerorķestrī - viņam, šķiet, patika mūsu kopīgā performance, un viņš izlēma mani uzaicināt uz šo koncertu. Par laimi, Sinfonietta Rīga bija pietiekami atsaucīga, lai šo uzaicinājumu pieņemtu."

Vaicāts, kāpēc izvēlējies atskaņot tieši Haidna Remažora koncertu, čellists pasmaida: "Pat ja man kāds būtu ļāvis izvēlēties, es vienalga būtu atskaņojis tieši šo koncertu! Dzirdēju, ka tas nav bieži atskaņots šeit, Latvijā.

Visbiežāk tiek atskaņots Domažora koncerts, tas arī skaitās vispopulārākais. Taču Remažora koncerts man patīk vairāk, jo tas ir melodiskāks, un šķiet, ka caur šo koncertu ir vieglāk uzrunāt publiku.

Domažora koncerts reprezentē majestātisko ēru pasaules vēsturē, kas, manuprāt, šodienas cilvēkam nav īpaši aktuāli. Savukārt šis liriskais, melodiskais Remažora koncerts ir saprotamāks un saistošāks. Daudzas reizes esmu to spēlējis - pēdējā reize bija pagājušā gada rudenī ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Nēmi Jervi sezonas atklāšanas koncertā. Tas pavisam noteikti ir viens no maniem favorītkoncertiem, un domāju, ka ikkatram čellistam būtu jāzina, kā to spēlē."

Ar uzslavām mūsu orķestrim Sinfonietta Rīga čellists neskopojas: "Spēlēt ar Sinfonietta Rīga ir brīnišķīgi! Katrs indivīds šajā orķestrī ir solists, vismaz man rodas sajūta, ka tu ar šo orķestri vari darīt jebko, ko vēlies, un mūziķi reaģēs, pielāgosies tev un nezaudēs frāzējuma izjūtu, stilu vai muzikalitāti."

Ko klausītāji var sagaidīt no sestdienas koncerta? "Manuprāt, daudz prieka. Mocarts un jo īpaši Haidns ir komponisti, kuri zināja, ko nozīmē prieks mūzikā, bet nekad nepadarīja to banālu. Manuprāt, koncertā būs daudz enerģijas, daudzas lietas, kuras klausītājus uzrunās. Domāju, ka koncerts būs superīgs!"

Šobrīd Teodors Sinks ir Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars. "Tur strādāju katru dienu, un man tas patiesi ļoti patīk. Blakus tam spēlēju daudz kamermūzikas, ir solo projekti. Varētu teikt, ka dzīvoju savā sapnī. Jo bieži vien, ja jautāsiet kādam solistam, viņš teiks, ka spēlēt solo ir jauki, bet viņš vēlētos vairāk spēlēt arīdzan kamermūziku un solo spēlēt tikai ik pa laikam. Tāpēc man ir sajūta, ka tiešām dzīvoju ideālajā sapņu pasaulē."