Valsts kamerorķestra Sinfonietta Riga, Latvian Sound Quartet un trio Tempus Balticus čelliste Māra Botmane 4. jūnijā sniegs diplomeksāmena koncertu Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā. Koncerta tiešraidi varēs vērot šīs baznīcas "Youtube" kanālā.

Liene Jakovļeva: 4. jūnijā kopā ar klavesīnisti Gertrudu Jerjomenko liksi skaistu muzikālu punktu savām senās mūzikas studijām Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā?

Jā, tā ir, un es ļoti priecājos par to. Tas bija grūts lēmums - spēlēt vai nespēlēt, darīt to vēlāk vai tagad, saprotot arī to, ka programma jāpielāgo situācjai - biju plānojusi izvērstāku mūziķu sastāvu, bet nu - apstākļi ir tādi, kādi tie ir, un biju ļoti pārliecināta, ka gribu spēlēt. Tas ir tikai ļoti loģisks noslēgums gan manām studijām, gan atskaites punkts manai muzikālajai dzīvei.

Datums un vieta jau sen bija nolikts?

Jau pirms gada biju droša gan par šo datumu, gan to, ka vieta būs tieši Marijas Magdalēnas baznīca, jo, gan baroka čells tur skan ļoti labi, gan atmosfēra ir īpaša. Arī senās mūzikas mūziķiem šeit, Latvijā, ir diezgan cieša sadarbība tieši ar šo baznīcu, jo tā ir viena no retajām, kurās var spēlēt arī ziemā bez īpašiem apsildes objektiem.

Turklāt šai baznīcai ir savs "Youtube" kanāls - Magdalēna TV, un tas ir brīnišķīgi.

Ļoti ceru, ka ar tehnoloģijām viss būs kārtībā, jo tā nav ne LMT Straume, ne "Klasikas" ieraksts, bet nu - būs klātbūtnes sajūta un atbalsts, ko noteikti jutīšu. Programmā būs čellmūzikas šedevri no baroka laika. (..)

Kāda ir tava iepriekšējā sadarbība ar Gertrudu Jerjomenko? Vai esat labas draudzenes mūzikā?

Līdz šim neesam īpaši daudz spēlējušas kopā, bijuši vien pāris sadarbības momentu, bet šis būs mans pirmais lielākais izaicinājums - jo šoreiz vairāk būšu solistes lomā. Ar Gertrudu man ļoti patīk spēlēt kopā.

Varāk un plašāk - ierakstā.