Koncertzāles "Cēsis" Lielajā zālē nedēļu līdz pat 9. janvārim atrodas īpaši veidots, ar telpiskās skaņas koncertsistēmu un daudzskaitlīgiem skaļruņiem aprīkots kupols jeb telpa telpā. Projekts "Vidū" radies pandēmijas laikā sadarbībā ar Latvijas Komponistu savienību un Vizionārās kultūras fondu.

Ingai Žilinskai par to vairāk pastāstīja projekta mākslinieciskais vadītājs Voldemārs Johansons, kā arī komponisti Rolands Kronlaks un Linda Leimane, kuru īpaši šim notikumam radītus elektroakustiskus skaņdarbus, līdzās Platona Buravicka un lietuviešu autoru Mantauta Krukauska un Mata Šablauska darbiem ir iespējams klausīties telpiskās mūzikas kupolā Cēsīs.

Voldemārs Johansons: “Vēlējāmies izmēģināt un iedzīvināt jaunu, Latvijas mūzikas ainavā mazpazīstamu koncertmūzikas formātu - telpiskas elektroakustiskas mūzikas atskaņojumus. Šajā paradigmā iekļaujošs skaņas klātesamības iespaids tiek radīts ar lielu skaitu apkārt klausītājiem novietotu skaļruņu, kas atskaņo mūzikas materiālu ar telpisku dimensiju: skaņas avotu pozicionēšanu telpā ar dinamisku pārvietojumu horeogrāfiju.”

I