Uz 95. jubilejas koncertu “Nu atnāca mana reize” aicina Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” – jubilejas koncerts izskanēs 9. novembrī LU Lielajā aulā. "Vīru koris "Dziedonis" ir vecākais vīru koris Latvijā, un ar šo koncertu sākam gatavoties savai simtgadei – ļoti ceram, ka būs smuki," atzīmē kora mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars.

“Dziedonis” dibināts 1924. gadā un ir klasisks vīru koris, kas jau 95 gadus atspoguļo unikālo Latvijas koru kultūras tradīciju, saglabā un attīsta to. "Dziedonis" ir arī dzīvespriecīgs kolektīvs, kas skaidri zina: dziedāt, koncertēt un pavadīt laiku lieliskā kompānijā ir moderni un interesanti.

"Dziedonis" ir ļoti skanīgs, dziesmots nosaukums. Šo kolektīvu vadījuši daudzi brīnišķīgi diriģenti – gan Leonīds Vīgners, gan Haralds Mednis un Edgars Tons, ilgu laiku kora vadītājs bijis arī Ulda Kokara tēvs Imants Kokars. Šobrīd kori vada Uldis Kokars un Einārs Verro.

Vai ir kādas tradīcijas, kas caur šiem diriģentiem gājušas cauri? "Abi ar Eināru esam mācījušies pie mana tēva, tā ka tradīcijas tieši tā arī turpinās," atzīmē Kokars.

"Vīru kora tradīcijas ir specifiskas, lai gan katrā korī jau ir kādas tradīcijas, kuras nosaka pats koris un dziedātāji."

95 gadi –Tas korim ir daudz vai maz? "Tas ir daudz," uzskata Verro. "Kā jau Uldis minēja, "Dziedonis" ir vecākais vīru koris Latvijā, kas turklāt vēl arvien darbojas! Mums ir daži vīri, kuri korī dzied jau vairāk nekā 50 gadus, un viņi ir savākuši pilnīgi visu informāciju kopš kora dibināšanas – katru koncertu, katru repertuāru, fotogrāfijas, reklāmas – pilnīgi, pilnīgi visu. Iespējams, izdosim arī grāmatu."

Vairāk un plašāk šeit!