Nesen Aknīstē godam aizvadījis "Sansusī" festivālu, tā saimnieks Armands Siliņš gatavs nākamajam projektam: kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros 7. septembrī no plkst. 20:30 līdz vēlai naktij "Sansusī" komanda koncertzālē "Tu jau zini kur” Tallinas ielā 10 piedāvās kulturālu desertu četros slāņos. Viss sāksies ar koncertu, turpināsies ar instrumentālistu "kautiņu", bet noslēgsies ar enerģijas esenci – stundu garu diskotēku.

"Jau tradicionāli ārpus festivāla esam ieviesuši "Sansusī" vakarus Rīgā, un "Baltajā naktī" tas būs viens kārtīgs vakars – formas un satura ziņā ļoti atbilstošs tam, ko jau parasti darām "Sansusī" vakaros," stāsta dziedātājs.

Runājot par desertu – vai patiesi iespējams to baudīt četras reizes pēc kārtas? "Jā, vajag tikai pareizas pauzītes ieturēt," smejas  dziedātājs un atgādina, ka "Sansusī" vakari Rīgā allaž tiek veidoti četrās daļās.

Šoreiz viss sāksies ar klasisku koncertu, kurā piedalīsies orķestris "B Sharp" diriģenta Artūra Gaiļa vadībā, bet solisti būs Jolanta Strikaite-Lapiņa, Ritvars Garoza un pats Armands Siliņš. "Vispirms atskaņosim vienu man ļoti tuvu un interesantu skaņdarbu – Olivera Leisa (Oliver Leith) vokālo ciklu "Dream Horse".

Akadēmiskais stīgu orķestris “B-Sharp” izveidots 2017. gada septembrī un ir vienīgais studentu stīgu orķestris Rīgā, kura galvenais mērķis ir apvienot studentus no dažādām augstskolām un sniegt iespēju topošajiem inženieriem, māksliniekiem, ārstiem, mūziķiem, ekonomistiem gūt pieredzi, spēlējot vienā ansamblī un kopā koncertējot. Orķestrī “B-Sharp” ir izteikti starptautisks dalībnieku sastāvs, jo tajā spēlē ne tikai latviešu studenti, bet arī tie, kuri ieradušies studēt Latvijā no citām valstīm.

"B Sharp" ir vienīgais orķestris Latvijā, kurā spēlē ne tikai muzikāli izglītoti mūziķi, bet arī tie, kuri savā laikā bērnu mūzikas skolās apguvuši kādu mūzikas instrumentu, un tagad vēlas savu pieredzi atsvaidzināt. "Tā noteikti ir vēl viena lieta, ko "Sansusī" patīk atbalstīt – šajā gadījumā ir runa par neprofesionāliem mūziķiem: viņiem ir ļoti augsts mākslinieciskais līmenis! Bet to jau arī redzam mūsu koru kultūrā, kur neprofesionālie kori iegūst visas pasaules godalgas."

Vairāk un plašāk šeit!