No 1. līdz 12. oktobrim esam aicināti pieredzēt deju no klasikas līdz avangardam. Ir klāt 26. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, tāpēc studijā tiekamies ar šī festivāla rīkotāju un māksliniecisko vadītāju Litu Beiris.

Festivāla 25. jubilejas svinības pērn pārtrauca pandēmija. Šogad festivāla norise no pavasara pārcelta uz rudeni, tomēr festivāla mākslinieciskā vadītāja Lita Beiris ir apņēmības pilna: "Festivāls notiks!

Katru dienu dzirdam arvien šausminošākus tekstus, bet ceru, ka tie apzinīgie un izglītotie cilvēki, kuri ir izdarījuši savu pienākumu pret valsti un sevi - tie izturēs šo laiku un viņiem būs pieejamas arvien lielākas iespējas baudīt mūsu Latvijas kultūras norises un dzīvi.

Jā, esmu priecīga, ka varējām izturēt šo laiku, kaut arī kultūrai un mākslai tas bija ļoti, ļoti smags brīdis. Domāju arī, ka daudz kas būs aizgājis uz neatgriešanos. Šoreiz, paldies Dievam, festivāls notiks. Tas ticis pārcelts trīs reizes. Man ļoti žēl, ka 25. festivāls gandrīz neizskanēja - jo tā pirmajā dienā, 2020. gada 12. martā valdība izsludināja "lokdaunu". Tāpēc esmu priecīga, ka no 1. līdz 12. oktobrim mēs varēsim parādīt kaut ko skaistu, aizraujošu, nebijušu un vienreizēju."

Vairāk un plašāk - ierakstā.