8. februārī pulksten 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē skanēs koncerts "B.A.C.H", kura centrā ir vācu baroka laika komponists Johans Sebastiāns Bahs (1685-1750) un viņa tālejošā ietekme mūzikas vēsturē. Tā balstās uzskatā, ka teju visi pēctecīgie komponisti vienā vai otrā veidā veidojuši dialogu ar viņa mantojumu, to turpinot un pielāgojot sava laika un daiļrades specifikai vai atklāti to noraidot, tā vietā pievēršoties citiem skaņu mākslas aspektiem. 

Komponista uzvārds vēsturiski nereti interpretēts kā muzikāla zīme un žests, jo katru tā burtu iespējams pielīdzināt vienai no nošu pieraksta sistēmai. B kļūst par sibemol, A kļūst par la, C – par do, bet H – par si.

Šoreiz "BACH" traktēts kā akronīms, kur slēpjas izvēlēto komponistu, metaforiskā dialoga veicēju uzvārdi. Pats Bahs kopā ar uzskatāmiem viņa ideju turpinātājiem, vāciešiem Johanesu Brāmsu un Paulu Hindemitu, kā arī divi latvieši, savdabīgais un interesantais Juris Ābols un jaunākās paaudzes Ernests Valts Circenis. Vai viņu mūzikā viegli atrast saikni ar Johanu Sebastiānu Bahu, un vai tam ir nozīme?

Koncertā piedalīsies flautiste Ilona Meija, vijolnieks Andrejs Jegorovs, čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Herta Hansena, bet programmā skanēs J. S. Baha, J. Brāmsa, P. Hindemita, J. Ābola kamermūzika, kā arī Ernesta Valta Circeņa jaundarbs flautai, vijolei, čellam un klavierēm pirmatskaņojums.

"Klasikā" ar Ēriku Kiršfeldu un Andreju Jegorovu sarunājamies par koncertprogrammu atskaņojošo mākslinieku sastāvu un viņu satikšanos; par programmā iekļautajiem skaņdarbiem un tajos rodamajām niansēm; par iespaidiem pēc pasākuma un meistarklasēm Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", kā arī par iecerēm turpināt koncertēšanu šādā mākslinieku sastāvā.

Mūziķus uz sarunu aicinājusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikoloģijas nodaļas studente Marta Liepiņa.