Ar spilgtu latviešu kamermūzikas koncertu 15. septembrī pulksten 18.00 Dubultu koncertzāle atsāk jauno koncertsezonu, ar prieku uzņemot trio, kura sastāvā ir Latvijā un pasaulē aktīvi koncertējoši mūziķi: Ilona Meija (flauta), Pēteris Endzelis (oboja), Dzintra Erliha (klavieres). Par šo koncertu pirmdienas "PārMiju" sarunu laikā plašāk vēsta pianiste Dzintra Erliha.

Mūziķi publikai atklās daudzveidīgu un spilgtu latviešu komponistu kamermūziku: skanēs virtuozais Tālivalža Ķeniņa Concertante flautai un klavierēm, Pētera Vaska dramatiski ekspresīvā klavierfantāzija "Izdegušās zemes ainavas"; kā arī skaņdarbi trio sastāvam: Daces Aperānes harmoniski krāsainās "Abstrakcijas" un Pētera Plakida humora pilnais "Mazs kanons" un "Multiplikācijas filma".

Programmā iekļauti arī vairāki jaundarbi, to vidū -  Lolitas Ritmanis (ASV) skaņdarbs "Aiz loga", kas veltīts pianistei Dzintrai Erlihai (2020). Šajā skaņdarbā komponiste spilgti atklāj cilvēku sajūtas un emocijas, kas pārņēmušas pasauli pandēmijas laikā. Tieši Dubultu koncertzālē skaņdarbs plašākai publikai izskanēs pirmo reizi. Pirmatskaņojumu piedzīvos arī komponista Jāņa Lūsēna skaņdarbs Tranquil (2020), kas veltīts tieši šim trio sastāvam.

"Katru reizi, kad ir koncerts - tas ir kas īpašs, ko gaidu ar ļoti lielu prieku," uzsver Dzintra Erliha un vēsta, ka kopumā šajā koncertu ciklā iecerēti trīs koncerti: pēc koncerta Dubultu koncertzālē, kas notiks 15. septembrī pulksten 18.00, nākamais koncerts notiks 5. oktobrī pulksten 14.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis", bet 12. oktobrī pulksten 19.00 - Ventspilī, koncertzālē "Latvija".

"Programmā "Abstrakcijas", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, esam apvienojušies jaunā trio sastāvā - esmu ļoti priecīga par mūsu sadarbību. Ar Pēteri muzicēju kopā pirmo reizi, par ko arī esmu ļoti, ļoti iepriecināta - ceru, ka mūsu sadarbība turpināsies arī nākamajā gadā ar jauniem projektiem."

Runājot par koncertu Dzintaros, pianiste piebilst, ka programma būs vēl mazliet plašāka un bagātāka, nekā tas izskanējis presē: "Dubultu koncertā mums piebiedrosies arī čellists Ivars Bezprozvanovs, un koncerta izskaņā skanēs ļoti nozīmīgi skaņdarbi - pirmatskaņojumi: pirmais no tiem būs Tālivalža Ķeniņa opuss "Fantāzija-variācijas par inuītu šūpuļdziesmas tēmu", kura notis šogad pasūtīju no Kanādas. Oriģinālā šis skaņdarbs rakstīts 1967. gadā un veidots flautai un alta partijai, bet Ivars ir veidojis pārlikumu čellam. Protams, tas noticis ar Tālivalža Ķeniņa dēla Jura Ķeniņa akceptu, un šis skaņdarbs Dubultos izskanēs pirmo reizi šādā versijā, bet Rīgā koncertos tas būs dzirdams nākamajā gadā."

Otrs jaundarbs, kas izskanēs kopa ar Ivaru Bezprozvanovu un Ilonu Meiju, būs Jāņa Lūsēna miniatūras no cikla "Mūzika nebijušām kinofilmām", kas tapis šogad - šie jaundarbi izskanēs koncertā Dubultos. Cikls tapis pēc Dzintras Erlihas pasūtījuma: "Mūsu sadarbība sākās jau iepriekš, kad pagājušajā gadā Jānis Lūsēns veltīja mums ar Ilonu Meiju divas miniatūras - "Ēnu spēles upē" un "Migla pļavā", ko atskaņojām koncertos gan Latvijā, gan Islandē, un šīs divas miniatūras skanēs arī koncertā Dubultos. Sadarbība mums turpinās ļoti jauki un - šie trio skaņdarbi ienes jaunas krāsas, jaunu akcentu mūsu programmā. Lieliska mūzika, ar ko gaišā noskaņā var noslēgt koncertu," stāsta pianiste, kura Dubultos muzicēs pirmoreiz.

Vairāk un plašāk - ierakstā.