Jūrmalā dzimušais, bet nu jau krietnus gadus Austrijā dzīvojošais pianists Antons Rosputjko ieradies Latvijā, lai 31. oktobrī sniegtu koncertu Mazajā ģildē. Programmā – tikai romantiskā mūzika, kuras autori – Brāmss, Šopēns, Rahmaņinovs un Metners. “Pēc rakstura un iekšējās pasaules esmu romantiķis,” pasmaida pianists.

Antons Rosputjko dzimis Jūrmalā, kur arī sācis savas mūziķa gaitas, mācoties Jūrmalas Mūzikas skolā. 16 gadu vecumā iestājies Zalcburgas "Mozarteum", ko beidzis ar izcilību. Šobrīd Antons Rosputjko turpina pilnveidot savu meistarību Itālijā. Viņš ir vairāku starptautisku konkursu laureāts un dažādu festivālu dalībnieks, aktīvi uzstājas Austrijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Taču mūziķis neslēpj – vislielākais prieks viņam esot uzstāties klausītājiem dzimtenē.

 

Vēl pirms trim gadiem viņa dzīves un studiju vieta bija Zalcburga. Kādi ceļi mūziķi aizveduši uz Vīni? "Pēc septiņiem Zalcburgā pavadītajiem gadiem likās, ka būtu kaut kas jāmaina – gribēju doties uz lielāku pilsētu ar plašākām iespējām, aktīvāku kultūras dzīvi – kur ir vairāk muzeju, koncertu un citu notikumu. Lai katra diena dotu iedvesmu vairāk nekā Zalcburga. Ilgi nedomāju – vienkārši izvēlējos tās pašas valsts galvaspilsētu ar lielisku kultūru un fascinējošu vēsturi.

Studijām gan punkts nav pielikts – stažējos Itālijā, nelielā pilsētā blakus Boloņai, kur apmeklēju stundas pie slavenā krievu profesora Borisa Petrošanska, Maskavas skolas pārstāvja. Būtībā tās ir privātstundas, un man tās ir ļoti lietderīgas. Tā ka uz Itāliju dodos aptuveni reizi mēnesī, bet jūtos ļoti laimīgs, dzīvojot Vīnē," stāsta mūziķis, kurš pats ir īsts kultūras gardēdis: "Vīne ir Eiropas centrs gan ģeogrāfiskajā ziņā, gan arī kultūras ziņā – katru dienu kaut kas notiek visdažādākajās vietās. Katru dienu vari justies kā tūrists, atklājot ko jaunu," sajūsminās Rosputjko.

31. oktobra koncertā valdīs romantiskā mūzika. "Šķiet, klavierspēli sāku mācīties, tieši sākot ar romantiskajiem opusiem – tā ir mana prioritāte repertuāra ziņā, jo pēc rakstura un iekšējās pasaules tomēr esmu romantiķis, līdz ar to šī mūzika man īpaši tuva."

Plašāk šeit!