Otrajās Lieldienās, 5. aprīlī pulksten 19.00, Rīgas Domā norisināsies Rīgas kamerkora “Ave Sol” Lieldienu koncerts “Augšāmcelšanās”. “Ave Sol” un tā mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis turpina ikgadējo tradīciju atskaņot Lieldienu koncertu kādā no Rīgas dievnamiem, un šogad tā būs viena no Rīgas skaistākajām baznīcām – Rīgas Doms.

Telefonsarunā ar Orestu Silabriedi Andris Veismanis stāsta par koncerta ieceri: "Aigara Reiņa piedāvājums veidot koncertu Rīgas Domā uzreiz mainīja programmu, jo piedomāju par mūziku, kas Domā skanētu īpaši labi.

Šajā koncertā es Doma telpu saistīju ar savu garīgās mūzikas pieredzi, kas labi piestāv Doma baznīcai, piemēram, Bendžamina Britena vai Olivjē Mesiāna mūzika.

Tomēr programmas lielākais uzsvars likts uz latviešu komponistiem. Sens sapnis bija atskaņot Pētera Vaska Dona nobis pacem, bet līdzās šim opusam skanēs arī Riharda Dubras, Uģa Prauliņa un Jura Karlsona mūzika, kā arī fragmenti no Jāņa Kalniņa kantātes Asins tīrums, kas ir gan emocionāli, gan krāsaini piepildīts darbs."

Koncertā kopā ar "Ave Sol" muzicēs arī ērģelnieks Aigars Reinis. Nozīmīgākās solo partijas tiks uzticētas Rīgas kamerkora “Ave Sol” vadošajiem solistiem. Diriģenti – mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis un Jurģis Cābulis.

Koncerts būs skatāms 5. aprīlī pulksten 19.00 televīzijas kanālā “ReTV”.