Piektdien, 3. aprīlī, plkst. 19.00 tiešsaistē no Koncertzāles "Cēsis" koncertā "Laikmeta piezīmes klavierēm", kas likumsakarīgi risināsies bez publikas klātbūtnes zālē, izskanēs trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un Daumanta Liepiņa – solo programmas, kas tapušas kā viņu skatījums uz šo laiku caur katra mūziķa izraudzīto skaņdarbu prizmu. Klausītāji tiek aicināti vērot koncertu internetā un mobilajā lietotnē LMT Straume, kā arī LMT Viedtelevīzijā.

Brīdi pirms koncerta, "PārMiju" laikā, par šo īpašo notikumu telefonintervijā stāsta koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

***

Koncerts veltīts visiem koncertzāles klausītājiem. "Trīs monologi, trīs romantisma, kaisles un neizmērojama dziļuma piepildīti stāsti mūzikā, trīs dziļi personiskas interpretācijas pauž katra pianista individuālo skatījumu uz šobrīd pasaulē notiekošo," pauž Inese Zagorska.

Koncertu "Laikmeta piezīmes klavierēm" atklās koncertzāles "Cēsis" šī gada rezidences mākslinieks, pianists Osokins, kura jaunās koncertprogrammas bija iekļautas koncertzāles pavasara repertuārā, tomēr tās būs dzirdamas Cēsīs rudenī un ziemā.

Osokina iecerētā programma šim koncertam būs veltīta mīlas tēmai un tās centrālais darbs būs Riharda Vāgnera operas "Tristans un Izolde" fināls "Izoldes mīlas nāve", kā arī latviešu komponista Jāzepa Vītola skaņdarbs "Viļņu dziesma" un vācu komponista Ludviga van Bēthovena bagatelle no pēdējā opusa klavierēm.

Skaņdarbus, kas, viņaprāt, ir īpaši piederīgi un nozīmīgi šim brīdim pasaules un sabiedrības vēsturē, izraudzījies pianists Zariņš. Viņš atskaņos vācu komponista Johana Sebastiana Baha skaņdarbus un franču komponista Olivjē Mesiāna klavierciklu "Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu", no kura koncertprogrammai izvēlēta cikla daļa "Prieka gara skatiens".

Koncertā uzstāsies arī Liepiņš, kura interpretācijā skanēs divi romantisma pārstāvja, poļu komponista Frederika Šopēna klavierdarbi - Fantāzija faminorā Op. 49 un Skerco Nr. 3. Par Fantāziju pianists teic - tā ir pārpilna ar poļu nacionālajām dziesmām un viņš saskata tajā Šopēna patriotisku apliecinājumu savas tautas atbalstam apspiestības laikā.

Noteiktās valsts ārkārtējās situācijas dēļ pasākuma laikā mūziķi un koncerta translāciju nodrošinošais tehniskais personāls ievēros visus noteiktos drošības pasākumus, ievērojot sociālo distanci un rūpējoties par savu un apkārtējo veselību. Koncerts notiks bez klausītāju klātbūtnes zālē.