8. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) notika akadēmijas simtgadei veltītas grāmatas "Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music" atvēršanas svētki.

Grāmatas centrā ir personības, kas tvertas caur fotogrāfa Artūra Kondrāta uzņemtajām fotogrāfijām. "Stories in Sounds" idejas autors ir JVLMA rektors Guntars Prānis, savukārt projekta radošo komandu veido koncepcijas un dizaina autore Maija Rozenfelde, Kondrāts un satura veidotājas Anda Beitāne, Annija Bičule un Gunda Miķelsone.

"Strīdu nebija nemaz! Tas bija fantastiski izbaudāms radošais process...

Jo tikpat radoši, uz apstākļu sakritībām balstoties, izveidojās arī komanda, kura jau pašā sākumā vienojās: nezinām, kas tur galu galā sanāks, bet ļausimies radošajam procesam.

Paldies Dievam, ka rektors mums tā ļāva, jo ne jau vienmēr mākslinieki var pilnībā ļauties radošajam procesam," grāmatas tapšanas procesu atceras JVLMA prorektore Anda Beitāne.

Protams, godinot JVLMA simtgadi, varēja būt arī vēl citas drukāto materiālu versijas, un Beitāne tam piekrīt: "Protams! Kāpēc grāmata ir tāda?

Sāpe ir, ka resursu mums ir par maz -

ja būtu pietiekami, arī daudzveidība varētu būt bijusi daudz lielāka."

Vairāk un plašāk - ierakstā.