24. februārī pulksten 20 multimediju telpā Digital Art House gaidāma pirmizrāde teātra antiutopijai "Pēdējais cilvēks", kas tapusi pēc Džordža Orvela romāna-antiutopijas "1984" motīviem.

Vinstons Smits dzīvo totalitārisma, kontroles un pakļaušanās laikmetā. "Karš ir miers, brīvība – verdzība, nezināšana – spēks". Vai ir iespējams mīlēt šādā sabiedrībā? Vai arī mīlestība ir postoša? Smitam būs jāpretojas valsts iekārtai, jāpievienojas pagrīdes organizācijai un jāsaprot, kā mīlēt, kad apkārt viss ir tikai par naidu.

Režisors Antons Kiseļus romāna notikumus pārveidojis galvenā varoņa dialoga un pārdomu formātā. Izrāde ir dzīvā dramatiskā teātra, sarežģītas videomākslas, ar kuru mijiedarbojas aktieri, modernās elektroniskās mūzikas un performances elementu sintēze. "Pēdējais cilvēks" ir izrāde par katru, kurš nepārstāj uzdot jautājumus. Galvenokārt - uzdot jautājumus sev.

Izrādes komandā ir režisors Antons Kiseļus, scenogrāfe Jeļizaveta Sidorova, videomākslinieks Valentīns Siļčenko, komponists Aleksandrs Žedeļovs, horeogrāfs Dmitrijs Gaitsukevičs. Antona Kiseļus sarakstīto lugu tulkojusi Inta Jakovļeva.

Lomās redzēsim Ediju Zalaku, kurš atveidos Vinstonu Smitu, Džūlijas lomā - Marika Šmukste, bet O'Braina lomā būs Mārtiņš Vilsons, ar kuru plašākā intervijā jau šobrīd tiekamies "Klasikas" studijā.