No 2. novembra līdz 8. decembrim šogad notiks 22. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, piedāvājot četrus koncertus.

Tajos piedalīsies viesi no Francijas, Baha kamermūzikas festivāla direktore, klavesīniste Aina Kalnciema un izcilā vijolniece Eva Bindere, jaunie talanti Anna Katrīna Paukšēna un Kārlis Gusts Zariņš, kā arī gaidāms Jura Karlsona «Kafijas kantātes» pirmatskaņojums. 

Aina Kalnciema: "Spēlēt Baha mūziku ir milzīgs gandarījums!

Katrs zina Baha vārdu un ar cieņu izturas pret šo vārdu. Tas, ko Bahs ir devis cilvēcei, nav pārvērtējams. Viņa mūziku var atskaņot simtiem reižu, un katru reizi tur var atrast kaut ko jaunu."

2. novembrī festivāla atklāšanas koncertā Mazajā ģildē ar programmu The Mad Lover viesosies baroka vijolnieks Teotims Langluā de Svarte (Théotime Langlois de Swarte; Francija) un lautists Tomass Danfords (Thomas Dunford; Francija). Programmā skanēs Henrija Pērsela, Daniela Pērsela, Džona Eklesa un citu 17.–18. gadsimta komponistu skaņdarbi.

12. novembrī ar koncertu «Vārds jaunajiem» Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē festivālu turpinās Sibēliusa Mūzikas akadēmijas studenti -  Anna Katrīna Paukšēna (čells) un Kārlis Gusts Zariņš (klavieres). Programmā iekļauti Johana Sebastiāna Baha un Ludviga van Bēthovena skaņdarbi..

20. novembrī Vāgnera namā uz koncertu «Veltījums Johanam Sebastiānam Baham» aicina klavesīniste un festivāla direktore Aina Kalnciema un izcilā vijolniece Eva Bindere. Programmā iekļautas Baha Sonātes vijolei un klavesīnam Nr. 3 mimažorā, Nr. 4 dominorā un Nr. 6 solmažorā.

8. decembrī festivāla noslēguma koncertā «Kafija. Bahs. Karlsons» muzicēs orķestris “Sinfonia concertante” (diriģents Andris Vecumnieks), solists – klarnetists Guntis Kuzma. Programmā: Johana Sebastiana Baha «Kafijas kantāte» un kā atbilde vai dialogs tiks pirmatskaņota Jura Karlsona «Kafijas kantāte», kas radīta speciāli šim festivālam.