Piektdien, 5. jūlijā, plkst. 19.00, koncertzālē "Latvija" stīgu kvartets "Akilone" no Francijas, aizsākot vasaras vakaru pasākumu ciklu, aicina uz prieka pilnu koncertu "O Sole Mio", piedāvājot doties muzikālā pastaigā zem dienvidu saules stariem.

Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertmeistare un stīgu kvarteta "Akilone" pirmā vijole Magdalēna Geka stāsta gan par jau rīt gaidāmo "Sinfonietta Rīga" uzstāšanos festivālā "Rīgas Ritmi" ar bandoneonistu Danieli di Bonaventuru, gan par kvarteta "Akilone" lielo projektu saistībā ar Antonīnu Dvoržāku un ceļojumu uz Čehiju, gan par Latvijas koncerttūri ar saulaino klasicisma laika programmu, aizrautīgi vēstot par koncertprogrammā iekļautās mūzikas autoriem un viņu veikumu stīgu kvarteta žanrā, gan arī par kvarteta iespaidīgajiem nākotnes plāniem.

***

Stīgu kvartets "Akilone" no Francijas ieguvis starptautisku atpazīstamību ar tā krāsaino un smalko saspēli, kā arī lielu stilistisko dažādību. Kvartetā muzicē Magdalēna Geka (1. vijole), Elīze Debendelaka (2. vijole), Avišai Hameidesa (alts) un Lisija Merkā (čells). Tas izveidots 2011. gadā Parīzē un pārstāv ļoti poētisku mūzikas vīziju, savos koncertos sasaistot mūziku ar dzeju un literatūru. Kvartets "Akilone" uzstājas uz Francijas un pasaules prestižākajām skatuvēm: Munecugu (Munetsugu) zālē Nagojā, Japānā, Vigmora (Wigmore) zālē Londonā, Lielbritānijā, Trevīzo Pilsētas teātrī (Teatro Comunale) Itālijā, Parīzes filharmonijā Francijā, Amsterdamas un Eindhovenes "Muziekgebouw", Lista akadēmijā Budapeštā un citur.

Ventspilī koncertā "O Sole Mio" skanēs Jozefa Haidna, Luidži  Bokerīni, Volfganga Amadeja Mocarta un Huana Kristozomo de Ariagas mūzika.