No 1. jūlija trešdienās daļa no Tallinas ielas kvartāla pārtaps par mūsdienu mākslas, mūzikas, dejas un dzejas kultūrvietu.

Jaunā pasākumu cikla nosaukums ir "Laikmetīgās trešdienas", un tā ietvaros uzstāsies tādi pazīstami mūziķi kā Deniss Paškevičs, Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga stīgu kvartets, klavieru kvartets Quadra, klavesīniste Ieva Saliete un arī citi mūziķi; tāpat varēs skatīties laikmetīgās dejas horeogrāfu Agneses Bordjukovas, Kristīne Brīniņas, Sintijas Siliņas izrādes, izstādes veidos scenogrāfs Artūrs Arnis un mākslinieces Liene Pavlovska, Liene Mackus, street art un spoken word dzejas un mūzikas improvizācijās piedalīsies dzejnieki Jānis Rokpelnis ar grupu SIGMA, tekstgrupa "Orbīta", Raimonds Ķirķis.

Par šo interesanto projektu "Klasikai" plašāk stāsta idejas autors, Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis un pirmā koncerta dalībnieks Deniss Paškevičs.

Dāvis Eņģelis: Šobrīd pamazām atsākas kultūras pasākumi. Vai jums, māksliniekiem un ideju ģenerētājiem, šķiet, ka mēs lēnām atgriežamies vecajās sliedēs, vai arī kā radošiem cilvēkiem jums nepieciešams jauns izdzīvošanas komplekts? Vai ir iespējams kaut kā diagnosticēt, kas vispār notiek un notiks ar kultūras pasākumiem?

Kaspars Lielgalvis: Kolīdz ir mazāk saslimšanas gadījumu, liekas, ka viss pārgājis un iegājis atpakaļ vecajās sliedēs. Protams, ir ierobežojumi, kurus mēs centīgi ievērojam. Liels prieks, ka atkal beidzot varam rīkot pasākumus, un ceram, ka Latviju nepārsteigs otrais vilnis... Izmainījies, protams, ir tas, ka apmeklētāju skaits ir ierobežots – tas mūs iedrošinājis uzlikt ieejas maksu, jo jāsavāc noteikts skaits līdzekļu, lai šādi koncerti vispār varētu norisināties.

Tiesa, kad plānojām šīs trešdienas, bija marts un aprīlis – situācija tobrīd likās daudz izaicinošāka nekā pašlaik:

Tallinas kvartālā ir gana daudz apmeklētāju, cilvēkiem nav zudusi interese socializēties, tieši otrādi – tā kļuvusi vēl aktīvāka. Nevar jau zināt, cik daudz laika mums ir līdz nākamajam vīrusa vilnim, tāpēc aicinu izmantot iespēju... Prieks, ka varam organizēt koncertus māksliniekiem, atbalstot kultūras procesu turpinājumu un attīstību.

Denis, un kādas ir tavas domas un sajūtas?

Deniss Paškevičs: Pirmkārt, izsaku pateicību un apbrīnu par Tallinas ielas kvartāla dzīvotspēju un vīziju, ko Kaspars savā dzīvē nekad nav nodevis.

Zinu pēc pieredzes: katrreiz, kad Kaspars pieķeras kādam projektam ar sapni, šis sapnis īstenojas. To redzēju jau pirmajā dienā, kad vispār par kvartālu tika runāts.

Ja runājam par radošo turpinājumu, virzienā, kādā dzīvoju mūzikā, ir normāli ieturēt pauzes no skatītāja – būt radošajā darbnīcā, ģenerēt mūziku, projektus, idejas, plānot, mēģināt, testēt skaņas. Tas ir normāls process. Šobrīd esmu ļoti priecīgs uzstāties dzīvajai auditorijai, dodot tai mūziku, kas radusies. Par nākotni nezinu, jo dzīvoju šodien, un

varu tikai cerēt un ticēt, ka viss būs labi – mums atkal būs liela auditorija, ka esam uz pareizā viļņa un ka mākslai tomēr piederēs īstais, pēdējais vārds – dzīvē, mūsu valstī, domāšanas veidā un kultūras griezumā.

Vairāk lasiet LSM!