15. decembrī Dzintaru koncertzālē, atklājot Ziemassvētku festivālu, Latvijā viesosies Kristīne Balanas, kura muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Iepriekšējo reizi Latvijas Radio 3 "Klasika" sarunā ar Kristīni Balanas tikās Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā vēl vasarā, kad Balanas kopā ar māsu Margaritu tikās mēģinājumos pirms Monpeljē festivāla. Tad nāca pats festivāls, kurā māsas tika uzņemtas ar skaļām ovācijām.

Pēc Monpeljē sekoja jaunās mūzikas festivāls Velsā, kur Balanas uzstājusies ar 12 skaņdarbiem, bet tad viesojusies Irkutskā, kur spēlējusi Mendelszona Vijolkoncertu kopā ar Tatarstānas orķestri un diriģentu Aleksandru Slatkovski.

"Baikāla ezers ir ļoti, ļoti skaists un dzidrs, gaiss tur pavisam citādāks. Bija ļoti auksts, taču no saunas tik un tā tajā iečāpoju arī es,” smej mundrā vijolniece un sajūsminās, cik festivāls bijis labi organizēts, tajā sabraukuši mūziķi no visas pasaules.

"Tas ir viņu galvenais teātris Irkutskā, pasākums tika translēts arī televīzijā. Kopumā bija liels saviļņojums, taču pirms tam burtiski divdesmit četras stundas atrados lidmašīnā, jo pirms tam bija koncerts Rumānijā. Lidmašīnā parasti paēdu un guļu – paskatos filmas. Ideālā variantā daudzi domā, ka mēs, apgarotie mūziķi, visu laiku studējam un štrihus rakstām. Bet es atpūšos – man ir ļoti svarīgi izgulēties.”

Vairāk un plašāk šeit!