7. augustā plkst. 20:00 Jaunciema ostas Laivu šķūnī pirmo oficiālo koncertu Latvijā sniegs vokālā apvienība "Insomnia".

"Šī patiešām būs mūsu debija Latvijā, un parasti vokālās grupas pieteikšana Latvijā nesākas ar Raimondu Paulu," stāstot par koncertu "3 Raimondi un Insomnia" smaida viens no grupas dibinātājiem Roberts Memmēns.

Pirms nepilna gada dzimušās grupas līderi ir divi – Roberts Memmēns rūpējas par muzikālo stratēģiju, bet Gustavs Melbārdis vairāk aizņemts ar mārketēšanu. Lai gan grupā ir arī Elīza Apine, kuras pārziņā ir perkusijas, tik un tā puiši atzīst, ka vokālā apvienība esot visprecīzākais apzīmējums. “Šis koncepts visu laiku mums ir kustīgs, kā jau jaunībā un bezmiegā pieņemts – nekas nestāv uz vietas, viss visu laiku mainās un virzās uz priekšu."

Memmēns atzīmē, ka perkusijas pievienotas tāpēc, lai grupai piešķirtu jaunu skanējumu, ko nav iespējams paveikt tikai ar balsi. "Domāju, tas ir diezgan labs papildinājums mums, un paldies Elīzai, ka viņa ar mums sadarbojas!"

Vaicāti, vai abus var dēvēt par grupas tēviem, Roberts Memmēns atzīst: "Esam ļoti labs tandēms – nekad nebūtu to domājis, kaut arī mācījāmies vienā skolā.

Gustavs ir nedaudz jaunāks, un agrāk tās attiecības mums nebija tik labas, bet, tiklīdz uzsākām profesionālo sadarbību, sapratām, ka ir gan jautri, gan ļoti forši strādāt kopā.

Gustavs uzņēmies vadību par grupas izskatu un to, kā ansamblis tiek pasniegts sociālajā vidē, bet es esmu atbildīgs par muzikālo daļu. Līdz šim tas ir ļoti labi strādājis, un mēs tā arī turpināsim."

"Šī platforma ir kaut kas brīnišķīgs!" iesaucas Gustavs Melbārdis. "Strādāt ar sava vecuma cilvēkiem, iegūstot jaunas zināšanas – tā ir nenovērtējama pieredze!"

7. augusta koncertam puišus uzrunājis dakteris Jānis Zaržeckis, kurš veido šāda veida koncertsērijas Jaunciema ostā. Pirmajā daļā uzstāsies "Insomnia", bet otrajā daļā – trīs izcili Raimondi: Pauls, Macats un Ozols. Arī ar viņiem grupa izpildīs vienu skaņdarbu.

Puiši atzīst – tās ir pilnīgi jaunas sajūtas un lieliska iespēja parādīt savas iespējas. "Tas būs mūsu pirmais lielais koncerts Latvijā," atzīmē Melbārdis.

"Esam gatavi parādīt, par ko esam tapuši šajā īsajā laika posmā – vēl pat nav pagājis gads!

Programmā būs gan skaņdarbi, ko izpildījām Maskavas festivālā, gan Roberta radītās jaunās aranžijas, kas būs nedaudz citādākas, kādas esam dziedājuši. Mēs vēl joprojām eksperimentējam, un Roberts ļoti strādā pie tā, lai grupas skanējums būtu atšķirīgs un lai mūsu deviņas balsis plus perkusijas būtu kaut kas nebijis un jauns."

"Šī patiešām būs mūsu debija Latvijā – parasti jau vokālās grupas pieteikšana Latvijā nesākas ar Raimondu Paulu," gandarījumu neslēpj Memmēns.

Vairāk un plašāk šeit!