10. septembrī Latgales vēstniecībā GORS un 11. septembrī Lielajā ģildē un tiešraidē radio "Klasika" pianists Vestards Šimkus un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Aināra Rubiķa vadībā atskaņos Edvarda Grīga 1868. gadā komponēto Klavierkoncertu.

Vestarda Šimkus repertuārā šis darbs ir jau desmit gadu un tas iestudēts koncertam Barselonas Mūzikas pilī, kur bija jāuzstājas kā Marijas Kanalsas Starptautiskā pianistu konkursa uzvarētājam.

Vestards Šimkus: "Grīga klavierkoncerts patiesībā manā sirdī mīt daudz, daudz senāk, jo tad, kad man bija kādi deviņi gadi, šo klavierkoncertu pirmoreiz izdzirdēju pilnīgi nejauši. Mūsu izcilā pianiste Liene Circene tolaik tāpat kā es mācījās Emīla Dārziņa mūzikas skolā un spēlēja šo klavierkoncertu kopā ar Dārziņskolas simfonisko orķestri. Mēģinājumi notika Dārziņskolas zālē un es kā mazs puika vienkārši gāju gar zāli, durvis bija atvērtas un dzirdēju, kā Liene spēlēja pirmās darba taktis. Es nezināju, kas tas ir, bet mani tobrīd kaut kas ļoti spēcīgi novibrēja. Biju ļoti kautrīgs puika, tāpēc es nevienam garāmgājējam neprasīju, kas tas ir, kas tur skan, bet paturēju prātā tā pirmās skaņas. Aizgāju pie savas klavierspēles skolotājas Ligitas Muižarājas, nospēlētāju tās un vaicāju, kas tas tāds ir. Viņa teica, ka tas ir Grīga klavierkoncerts. Tad sapratu, ka šis komponists mani ir ļoti, ļoti ieinteresējis.

Patiesību sakot, tieši šī skaņdarba dēļ arī mūziku un klavierspēli sāku iemīlēt.

Tas man patiešām bija ļoti, ļoti būtisks laiks, jo līdz tam biju drīzāk mudināms uz vingrināšanos, mūziku īpaši neklausījos, bet šis klavierkoncerts absolūti lauza manu sirdi. Un tomēr ilgus gadus es pats to nespēlēju, šobrīd pat nevaru pateikt, kāpēc. Ilgu laiku esmu apzināti izvairījies no ļoti populāriem skaņdarbiem savā repertuārā, tomēr pirms desmit gadiem šis brīdis pienāca."