Dziedātāja Gunta Gelgote un pianiste Aija Kuzmane aicina uz 29. augusta koncertu Anglikāņu baznīcā "Vai Tu esi debesīs?". Latviešu kamermūzikai veltītās programmas centrā būs Imanta Zemzara tāda paša nosaukuma vokālais cikls. Koncertā piedalīsies arī vijolniece Arina Bardova un čelliste Māra Botmane.

AK: "Šī programma nevarēja nepiedzimt, jo viss tā saslēdzās, ka tieši šajā brīdī, tieši šeit un tieši tagad. Šai mūzikai vienkārši ir jāizsakan

GG: "Mūsu rokās pirms vairākiem gadiem iegūla Imanta Zemzara vokālais cikls ar latvju dzejnieku garīgajām vārsmām. Jau pagājušajā vasarā jau dziedājām kopā un priecājāmies, cik skaists! Kad un kur atskaņosim, tad jau redzēs, bet visu laiku par to domājnāca vasara un mēs sapratām, ka mūslaiku kontekstā šim ciklam ir tagad jāskan un mēs, neraugoties uz organizatoriskiem izaicinājumiem, to nolēmām atskaņot.

AK: Pirmoreiz to atskaņoja Monta Martinsone ar pašu komponistu pie klavierēm, tad tam ir pievērsusies Ieva Parša, bet šis cikls kaut kā  dabiski pie mums atnāca un mēs vienkārši nevarējām šobrīd to neatskaņot. Kad sākās visi notikumi Ukrainā, mums radās doma par labdarības koncertu. Tas ir piliens okeānā, bet mums tas vienkārši bija jādara. Visi koncerta ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas atbalstam".

Autors bijis klāt vairākos mēģinājumos. Pēc pirmā mēģinājuma viņš gan veicis notīs pēdējos labojumus, gan mudinājis mākslinieces spēlēt visu klusāk un lēnāk, ar lielāku briedumu un dzīves pieredzi. Otrajā tikšanās reizē interpretāciju pilnībā akceptējis.

Sarunas noslēgumā Gunta Gelgote vēsta arī par piedalīšanos Broņus Kutaviča operā "Lācis" Klaipēdas Muzikālajā teātrī un darbu pie Evijas Skuķes vokālā cikla "Sievietība" 24. septembrī festivālā "Skaņu mežs".