15. augustā Baltezera evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 16. augustā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā un 18. augustā Jaunmoku pilī 19 uzstāsies pūšaminstrumentu kvintets "Ensemble Ventus" no Vācijas, lai atskaņotu savu jauno koncertprogrammu "Vasks un Nisinman. No putnu dziesmām līdz tango".

Bet jau šobrīd "Klasikas" studijā aicinām pašu komponistu Pēteri Vasku un "Ensemble Ventus" dalībnieku, klarnetistu Kasparu Rumbu. Sarunājamies par jaunām muzikālām draudzībām, par to, kā komponists dzird savu mūziku un atskaņotājmākslinieks to interpretē, pievēršam lielāku uzmanību Pētera Vaska skaņdarbiem Moments musicaux, "Mūzika aizgājušam draugam" un "Mūzika aizlidojušajiem putniem". Visbeidzot noskaidrojam, cik liela nozīme skaņdarba izdzīvošanā ir atskaņotājmāksliniekiem.

Ensemble Ventus ir klasisks pūšaminstrumentu ansamblis, kas par savām mājām sauc Vāciju. Kā kvintets ansamblis uzstājies vairākos mūzikas festivālos Vācijā, Bosnijā un Hercegovinā, kā arī Latvijā. Ansamblis arī turpina aktīvi piedalīties starptautiskos kamermūzikas konkursos.

Ensemble Ventus bijusi iespēja sastrādāties ar vairākiem pasaulē atzītiem mūziķiem un komponistiem. Šajā gadā ansamblis tika uzaicināts piedalīties modernās mūzikas festivālā, kurā tam bija iespēja klātienē satikties ar komponistiem Pēteri Vasku un Marselo Nisinmanu (Marcelo Nisinman).

Festivāla ietvaros ansamblis atskaņoja komponistu kamermūzikas skaņdarbus, kurus klausītāji uzņēma ar lielu sajūsmu.  

Tas deva jaunu ideju koncerta ciklam, kurā klausītājiem būs iespēja dzirdēt brīnišķīgo Pētera Vaska solo un kamermūziku pūšamajiem instrumentiem.

Ansambļa mūziķi stāsta: "Vaska mūzika liek sajusties kā starp zemi un debesīm, gandrīz it kā lidotu, bet tomēr nekad tu nepazaudē līdzsvaru. Komponista mūzika liek gan aizdomāties, kas ir bijis, gan arī padomāt par to, kas varētu būt. Tas ir kā ceļojums pagātnē un vienlaicīgi arī nākotnē."

Pētera Vaska skaņdarbos, kas iekļauti šajā koncertprogrammā, klausītāji varēs dzirdēt interesantus pūšaminstrumentu spēles paņēmienus, kā arī Latvijā ne tik bieži redzētu un dzirdētu instrumentu – altflautu.

Savukārt koncerta otrajā daļā iztēlē aizlidosim uz saulainajiem dienvidiem un iepazīsim tango mūziku pūšamajiem instrumentiem un lielisko Marselo Nisinmana daiļradi. Marselo Nisinmans, kurš vairākkārt viesojies arī Latvijā, bija tuvs draugs Astoram Pjacollam, kurš iedvesmojis un iespaidojis Marčello kompozīcijas stilu. Par neparasto un aizraujošo pieeju tango mūzikas žanram Nisinmana tango daiļrade izpelnījusies plašu publikas un kritiķu atzinību. 

Kopā ar pašu komponistu Nisinmanu Ensemble Ventus sagatavojis tango, lai to pirmo reizi atskaņotu klausītājiem Latvijā!