20. jūnijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē muzicēs Latvijas Nacionālā sifmoniskā orķestra vijolniece, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Terēze Zīberte-Ijaba un JVLMA Akadēmiskā darba prorektora pienākumu izpildītājs, Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis.

Ar Terēzi Zīberti-Ijabu tiekamies "Neatliekamajā sarunā". Runājamies par muzikāli un tehniski izaicinošo dažādu laiku mūzikas programmu, kur nopietnos un līdzvērtīgos vijoles un klavieru dialogos satiksies Franča Šūberta 4. sonātes jeb "Gran duo" brāzmainais romantisms, Olivjē Mesiāna izsmalcinātā krāsu palete un ukraiņu komponista Nikolaja Kapustina piesātinātās ritmu kaskādes.

Sarunā - par uzdrīkstēšanos mūzikā jebkurā radošās dzīves posmā, par savstarpējo sapratni saspēlē ar pianistu Tomu Ostrovski, par jau bijušajām un gaidāmajām kopīgajām programmām, koncertiem Latvijā un ārzemēs, par īpašo un rosinošo muzicēšanas sajūtu LNB kores zālē.

Vēl Terēze Zīberte-Ijaba stāsta arī par kamermūzikas projektiem aizvadītajā sezonā, darbu JVLMA, par savu vijoles klasi un daudzajiem talantīgajiem studentiem un sadarbību tandēmā "Meistars un mācekļi", kas bieži vien pārvēršas attiecībās "Meistars un meistars". Sarunā arī par vijolnieces darbu Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kurā rit jau divdesmitā sezona un pēdējā laika mākslinieciski pilnskanīgo un iedvesmojošo orķestra darbu Tarmo Peltokoski un vēl citu diriģentu vadībā.