No 31. maija līdz 2. jūnijam jau 68. reizi norisinājās Starptautiskais komponistu konkurss Rostrum, ko rīko Starptautiskā Mūzikas padome (International Music Council) un UNESCO. Otro reizi tā pastāvēšanas laikā konkurss norisinājās Alesandro Skarlati Mūzikas konservatorijā Palermo, Itālijā,

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu Latvijas Radio pārstāvēja un žūrijas darbā piedalījās Anna Veismane, konkursā piedāvājot Kristapa Pētersona skaņdarbu balsij solo "Smilgas" (Ieva Parša) un Jāņa Petraškeviča Kamersimfoniju 34 instrumentiem un solo perkusijām Echoing Distances (Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē).

Konkursā tika iesūtīti 60 darbi, kurus 23 dažādu valstu raidstaciju pārstāvji no četriem kontinentiem noklausījās trīs dienu laikā.

Augstāko novērtējumu vispārējā kategorijā saņēma norvēģu komponistes Kristīnes Hjegešenas (Kristine Tjøgersen, 1982) darbs orķestrim un elektronikai Between Trees (2021), bet jauno komponistu kategorijā līdz 30 gadu vecumam uzvarēja poļu komponiste Monika Špirka (Monika Szpyrka, 1993) ar opusu akordeonam un orķestrim Parts among Parts (2021).

Par konkursa rezultātiem telefonintervijā no Palermo stāsta Anna Veismane.