12. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā pasaules pirmizrādi piedzīvos divi viencēliena laikmetīgie baleti - "Hamlets" un "(Ne)stāsti man pasakas".

Iedvesmojoties no klasikas šedevriem, savus pirmos laikmetīgos darbus lielajai skatuvei radījuši jauni, talantīgi latviešu horeogrāfi un komponisti. Šekspīra traģēdijai "Hamlets" pievērsies horeogrāfs Aivars Freimans, muzikālajai partitūrai izvēloties Sergeja Rahmaņinova un Lindas Leimanes kompozīcijas, savukārt horeogrāfe Elza Leimane, kura jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakas", savā iestudējumā "(Ne)stāsti man pasakas" ar šī meistardarba starpniecību uzlūkos baleta pagātni un šodienu.

Pirmizrādes gaidot, Operā risinājās arī sarunas, ko klausāmies arī "Klasikā".

Vispirms par "Hamleta" līkločiem dažādos laikos vēsta muzikologs un operas dramaturgs Mikus Čeže. "Hamleta" scenogrāfi un kostīmu mākslinieki ir MAREUNROL’S, mūziku atskaņos pianists Mārtiņš Zilberts un Latvijas Nacionālās operas orķestra kamersastāvs diriģenta Aigara Meri vadībā. Par iestudējuma tapšanu stāsta horeogrāfs Antons Freimans, kā arī komponiste Linda Leimane.

Par baletu "(Ne)stāsti man pasakas", kam scenogrāfiju veidojis Andris Freibergs, bet kostīmus - Madara Botmane, stāsta Mikus Čeže, horeogrāfe Elza Leimane, mūzikas autori Jānis Šipkēvics un Matīss Čudars (trešais mūzikas autors ir Kaspars Kurdeko), bet sarunu vada muzikoloģe Inga Vasiļjeva.