Sitaminstrumentālisti Juris Āzers un Guntars Freibergs "Neatliekamajā sarunā" aicina uz koncertu, kas koncertzālē "Cēsis" skanēs sestdien, 21. augustā. Tapusi jauna programma, kurā abi mūziķi kopā saspēlēsies ar pianistēm Agnesi Egliņu un Elīnu Bērtiņu.

Programmas pamatā ir komponistu Bēlas Bartoka un Džordža Krama meistardarbi, bet vakara īpašais notikums – latviešu komponista Krista Auznieka jaundarba "Smaržīgais laikrādis" pasaules pirmatskaņojums.

Ungāru komponistam Bēlam Bartokam Sonātē divām klavierēm un sitaminstrumentiem ir izdevies apvienot ungāru folkmūzikas ritmus un klasisko mūziku, tam līdzās - amerikāņa Džordža Krama viens no izcilākajiem opusiem Music for the Summer Evening ("Mūzika vasaras novakarei"), kurā saklausāmas izsmalcinātas atsauces uz Bartoka kanonisko Sonāti.

Vakara programmu vainagos daudzsološā jaunās paaudzes latviešu komponista Krista Auznieka jaundarbs sitaminstrumentiem un divām klavierēm "Smaržīgais laikrādis", par kura centrālo ideju kļūst "smaržas pulkstenis" - objekts, kuru līdz pat 20. gadsimta vidum eiropiešu domātāji uzskatīja par vienkāršu vīraka turētāju, bet izrādījās, ka tas ir arī īpatns laikrādis...