Viesojamies  Muzeju krātuvē Pulka ielā 8, kur no 29. oktobra skatāma jauna pastāvīgā ekspozīcija "Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības  nolējumi” Pēc ilga pārtraukuma apmeklētajiem atkal ir iespēja aplūkot vairāk nekā 40 pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.

„ Skulptūru mežā” tikāmies ar Nacionālā mākslas muzeja direktori Māru Lāci, Mākslas muzeja "Rīgas Birža" vadītāju Daigu Upenieci, ekspozīcijas koncepcijas autoru, tēlnieku Gļebu Panteļejevu, Ārzemju mākslas departamenta ekspozīcijas kuratori Mari Heimrāti, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktoru Arni Radiņu un vēstures zinātņu doktoru Hariju Tumanu.

Jaunā ekspozīcija iepazīstina ar Senās Grieķijas, Senās Romas un renesanses tēlniecības meistardarbu ģipša kopijām mūsdienīgā formātā. Ekspozīcijas koncepcijas autors tēlnieks Gļebs Panteļejevs izveidojis Skulptūru mežu, kurā laiks un telpa saplūst vienotā veselumā, ievērojot mākslas vēstures hronoloģijas un krājuma veidošanas principus.

Gļebs Panteļejevs: "Aicinājumam veidot ekspozīciju piekritu uzreiz ar prieku. Sākot darbu pie dizaina izstrādes, pārliecinājos, ka

šis uzdevums ir ārkārtīgi izaicinošs, galvenokārt tādēļ, ka telpas platība un skulptūru daudzums neatbilst ierastiem eksponēšanas standartiem.

Nācās meklēt jaunus risinājumus - izveidojot zāles maketu ar nelielām figūriņām, saskatīju tādu kā skultpūru mežu un nolēmu, ka tad arī realitātē ekspozīcija jāveido kā skultpūru mežs."

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce: "Man ir neviltots prieks, ka mākslas priekšmeti, kas atrodas muzeju krājumā, nav noslēpti no apmeklētāju acīm un turpinās dzīvot šajā Skulptūru mežā. Patiesi ceru, ka tad, kad būs iespējams, šo vietu aktīvi apmeklēt varēs gan skolēni, gan studenti."

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece atgādina par kādreizējā Ārzemju mākslas muzeja ekspozīciju Rīgas pilī: "Vairākas skolēnu un studentu paaudzes te izauga un apguva mākslas vēstures senākos posmus. Arī mēs paši - jaunie mākslas vēsturnieki - savās "Grieķu zālēs" un "Makarta zālē" iesākām karjeru kā ekskursiju vadītāji, tā ieliekot stabilu pamatu izpratnei par Eiropas kultūras vērtībām, dažādu laiku ideāliem un centieniem pēc harmonijas. Tāpēc jo īpaši ir

prieks ieraudzīt ekspozīciju atdzimstam jaunā kvalitātē, kā līdz vismazākajam sīkumam pārdomātu "Skulptūru mežu", kurā ienirt, apmaldīties un sajust Antīkās un renesanses laika mākslas diženumu.

Jau esošie apmeklējuma pieteikumi vēl pirms ekspozīcijas atvēršanas ļauj mums cerēt, ka jaunajai paaudzei šī mācību ekspozīcija būs tikpat nepieciešama, kā iepriekšējām."