No 28. līdz 31. augustam Lūznavas muižā startēs gluži jauns džeza festivāls, kura nosaukums "Škiuņa džezs" nepārprotami to ļaus identificēt ar Latgali. Vaicāts, kādas īsti ir Lūznavas un tās muižas attiecības ar džezu, jaunā festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs ar atbildi nevilcinās: "Džezs iederas jebkur, bet īpaši Lūznavas muižā."

"Iesaku visiem tur aizbraukt, jo tā tiešām ir vieta, kur var darīt visu ko – klausīties džezu, vienkārši pastaigāties, gulēt pļavā vai rīkot pikniku. Turpat netālu ir arī ezers – tā ka var to visu izbaudīt vienā dienā, bet var arī tur padzīvot nedēļu," stāsta Amantovs un piebilst: "Tas škiunis neko daudz neatpaliek no muižas – tikko svaigi uzcelts, tas nav lauku šķūnis klasiskā izpratnē, bet gan lieliski iederas visā muižas kompleksā, un muižas saimniece Inga Žirgule ir krietni parūpējusies, lai tur viss būtu tā, kā vajag."

Lauris Amantovs arī atklāj festivāla tapšanas vēsturi: "Tā pirmsākumi saistīti ar Lūznavas muižas atjaunošanu – galu galā katrā muižā iederas koncerti: gan akadēmiskie un folkloras, gan džeza, un

doma par festivālu radās kontrabasistam Tomam Lipskim, kura diemžēl  vairs nav mūsu vidū. Toms pats bija no Rēzeknes, un viņam bija liels sapnis, ka Lūznavā reiz būtu džeza festivāls, kas būtu līdzvērtīgs visiem pārējiem festivāliem, kas Latvijā jau ir.

Toms pats diemžēl nesagaidīja šo brīdi, bet Inga Žirgule, kura ir muižas pārvaldniece un saimniece, mani jau ziemā uzmeklēja, lai Toma ideju īstenotu dzīvē. Tā nu mēs līdz tam esam nonākuši – Lūznavā būs īsts Baltijas džeza festivāls."

Vairāk un plašāk šeit!