Turpinot pērn aizsākto vasaras koncertu tradīciju, kamerorķestris Sinfonietta Rīga jaunā sadarbības projektā ar mākslas centru Zuzeum klausītājiem piedāvā kamermūzikas koncertus piedzīvot neierastā vidē.

Cikla "Vasaras vakara kamermūzika" koncerti 26., 27., 28. un 29. augustā norisināsies mākslas centra Zuzeum izstāžu zālē. Stundu garajās koncertprogrammās līdzās likti dažādu laikmetu un stilu skaņdarbi, meklējot krustpunktus un radot iespējamas mijiedarbības apstākļus atšķirīgās paradigmās dzimušai mūzikai.

Sinfonietta Rīga mūziķu vidū ir daudz spilgtu personību, kuras vērts iepazīt arī kā solistus kamermūziķu ampluā. Šādas programmas orķestra māksliniekiem palīdz veidot vērīgāku saspēli un veicina personības izaugsmi, kas vēlāk spilgti izpaužas orķestra priekšnesuma intensitātē un kvalitātē. Turpretim klausītājiem kamermūzikas programmās ir iespēja nonākt intīmākā sarunā ar mūziķiem.

Kamerkoncertu sērija ir daļa no mākslas centra Zuzeum gada jubilejas programmas notikumiem. Katra vakara galvenos akcentus mākslā un mūzikā palīdzēs sasaistīt mākslas zinātniece, vizuālās mākslas vides eksperte un izstāžu kuratore ar savulaik iegūtu profesionālas pianistes izglītību – Inga Šteimane.

Līdztekus koncertu norisei, apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Zuzeum jaunāko ekspozīciju. Izstāde "Apmetnis un duncis. Indijas izdomātie laiki" iepazīstina ar mākslas radīšanas apstākļu un disciplīnu daudzveidību Indijas mūsdienu mākslā. Izstādes kurators – Londonā dzīvojošais mākslas, kultūras un globālo vēstures krustpunktu pētnieks Šahīns Merali.

"Klasikā" tiekamies ar šo notikumu pārstāvjiem – flautisti Ilonu Meiju, trompetistu Jensu Emīlu Holmu, Sinfonietta Rīga sabiedrisko attiecību vadītāju Gintu Ozoliņu un mākslas zinātnieci Ingu Šteimani.